OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Warszewice, V Niedziela Wielkiego Postu, 3 kwietnia 2022 r.

Tradycyjnie od dzisiejszej niedzieli do Wielkiego Piątku w kościołach zasłonięte zostają krzyże na znak zbliżającego się czasu Wielkiego Tygodnia Męki Pańskiej.

W dzisiejszą niedzielę odbywa się zbiórka dodatkowa na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Kandydatów przygotowujących się do bierzmowania, w ramach spotkania formacyjnego, zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem o Męce Pańskiej do kościoła w Biskupicach dziś na 12.45.

Chorych z Warszewic odwiedzę z przedświąteczną posługą sakramentalną w najbliższy czwartek, 7 kwietnia, od 11.00. Proszę o zgłaszanie chorych do odwiedzin spoza tych, których regularnie odwiedzam z Komunią świętą.

Zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek na 18.30.

W przyszłą niedzielę zapraszam na ostatnie w tegorocznym Wielkim Poście nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem o Męce Pańskiej po Mszy świętej.

Kartki do spowiedzi wyłożone są przy wyjściu w koszyku. Ofiary przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Biblioteka Centrum Kultury w Łubiance w najbliższy czwartek, 7 kwietnia, na godz. 18.00 zaprasza na spotkanie autorskie. Przedmiotem spotkania będzie nowa książka ks. proboszcza Rajmunda Ponczka pt. Dotykam ran Zmartwychwstałego. Jest to druga książka ks. proboszcza parafii Bierzgłowo przynosząca rozważania Drogi Krzyżowej. Pierwsza nosiła tytuł: Jezus przybliżył się i szedł z nimi. Ukazała się w roku 2011 w toruńskim wydawnictwie Via. Obecna książka przynosi reprodukcje Drogi Krzyżowej malowane dla budowanego kościoła bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Łubiance.

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: w środę w Biskupicach – mieszkańca Warszewic – śp. Bogusława Katarzyńskiego, a w piątek w Kijewie Królewskim – taty ks. kan. Grzegorza Pszenicznego – śp. Jerzego Pszenicznego. Wieczny odpoczynek.

Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE  MSZALNE

WARSZEWICE

3 kwietnia 2022 – V Niedziela Wielkiego Postu

9.15 – śp. Michał Bartkowiak

Gorzkie Żale cz.2

6 kwietnia 2022  – Środa

18.00 – śp. Stanisław Murawski

8 kwietnia 2022 – Piątek

18.00 – Msza: śp. Ryszard, Tomasz i Jan Soszka

18.30 – Droga Krzyżowa

10 kwietnia 2022 – VI Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

9.15 – śp. Zenon Bolinowski z okazji 18 rocznicy śmierci i śp. Grzegorz Bolinowski z okazji 5 rocznicy śmierci oraz zmarli z Rodzin: Hopke i Bolinowskich

Gorzkie Żale cz.3

15.00 – spowiedź w Siemoniu