OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, Biskupice, II Niedziela Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego, 24 kwietnia 2022 r.

Ogłoszenie z Caritas Polska: „Przyłącz się do akcji Paczka dla Ukrainy, którą prowadzi Caritas i pomóż nam dostarczyć potrzebującym w Ukrainie żywność i inne niezbędne produkty! Gotowe paczki w kartonach dostarczonych do Parafii przez Caritas diecezjalne, o wadze do 18 kg można przekazywać do Parafii lub do najbliższych ośrodków Caritas. Do paczek dołączona została przykładowa lista produktów, według której należy przygotować paczkę. Przygotowanie paczki według wskazówek dotyczących liczby i rodzaju opakowań konkretnych produktów pozwoli na zapewnienie podstawowego zaopatrzenia dla kilkuosobowej rodziny na tydzień. Uwaga: paczka nie może być zaklejona – zamknie ją, po sprawdzeniu zawartości, pracownik lub wolontariusz Caritas. Do paczki też został dołączony list po ukraińsku”.

W dzisiejszą przypada Międzynarodowe Święto Caritas. Po Mszach odbywa się zbiórka dodatkowa na cele charytatywne realizowane przez nasze diecezjalne Caritas. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Dziś, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, zapraszam na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w Godzinie Miłosierdzia na 15.00.

Osoby należące do naszego parafialnego Kręgu Biblijnego i innych chętnych chcących zgłębiać bogactwo Pisma Świętego zapraszam na spotkanie w salce plebanijnej we wtorek na godz. 19.00.

W sobotę, 30 kwietnia, zapraszam rodziców i dzieci grupy biskupickiej przygotowujące się do I Komunii Świętej na spotkanie organizacyjne na godz. 11.00.

Od przyszłej niedzieli, 1 maja, zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych.  W soboty i niedziele odbywać się one będą przed Grotą Matki Bożej przy starej plebanii w Biskupcach o 17.30 oraz w Brąchnowie przy Kapliczce Matki Bożej o 18.00. Natomiast od poniedziałku do piątku – w Biskupicach w kościele o 17.30, a w Brąchnowie – o 19.00. Dzieci zachęcam do zbierania części puzzli do wyklejenia, które będą rozdawane od poniedziałku do piątku. Dla dzieci posiadających jak najwięcej wklejonych puzzli zostaną ufundowane słodkie nagrody. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i młodzież do bierzmowania mają obowiązek być na trzech nabożeństwach.

Proszę Panie Zelatorki Róż Różańcowych o odbieranie nowego numeru „Zwiastuna Różańcowego”.

Nową książkę ks. proboszcza parafii Bierzgłowo, ks. Rajmunda Ponczka, pt. Dotykam ran Zmartwychwstałego z rozważaniami Dróg Krzyżowych zawierającą reprodukcje Drogi Krzyżowej malowane dla budowanego kościoła bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Łubiance można nabyć w zakrystii w cenie 20 zł.

BISKUPICE

24 kwietnia 2022 – II Niedziela Wielkanocy – Niedziela Miłosierdzia Bożego

7.45 – śp. Ludwika i Konstanty Kotkiewicz oraz zmarli z rodziny Kotkiewicz z prośbą o łaskę Nieba

10.30 – śp. Mirosława w 4 rocznicę śmierci i Jan Kozimor oraz zmarli Rodzice z obojga stron