OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Warszewice, II Niedziela Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego, 24 kwietnia 2022 r.

Ogłoszenie z Caritas Polska: „Przyłącz się do akcji Paczka dla Ukrainy, którą prowadzi Caritas i pomóż nam dostarczyć potrzebującym w Ukrainie żywność i inne niezbędne produkty! Gotowe paczki w kartonach dostarczonych do Parafii przez Caritas diecezjalne, o wadze do 18 kg można przekazywać do Parafii lub do najbliższych ośrodków Caritas. Do paczek dołączona została przykładowa lista produktów, według której należy przygotować paczkę. Przygotowanie paczki według wskazówek dotyczących liczby i rodzaju opakowań konkretnych produktów pozwoli na zapewnienie podstawowego zaopatrzenia dla kilkuosobowej rodziny na tydzień. Uwaga: paczka nie może być zaklejona – zamknie ją, po sprawdzeniu zawartości, pracownik lub wolontariusz Caritas. Do paczki też został dołączony list po ukraińsku”.

W dzisiejszą przypada Międzynarodowe Święto Caritas. Po Mszy odbywa się zbiórka dodatkowa na cele charytatywne realizowane przez nasze diecezjalne Caritas. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Dziś, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, zapraszam do kościoła w Biskupicach na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w Godzinie Miłosierdzia na 15.00.

W sobotę, 30 kwietnia, zapraszam rodziców i dzieci grupy warszewickiej przygotowujące się do I Komunii Świętej na spotkanie organizacyjne na godz. 12.30.

Od przyszłej niedzieli, 1 maja, zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych.  W poniedziałki, wtorki, czwartki, soboty i niedziele odbywać się one będą w Warszewicach przed Grotą Matki Bożej o 18.30 (czasami z uwagi na Mszę w Biskupicach z małym opóźnieniem). Natomiast w środy i piątki – po Mszach świętych w kościele, ok.18.30. Dzieci zachęcam do zbierania części puzzli do wyklejenia, które będą rozdawane od poniedziałku do piątku. Dla dzieci posiadających jak najwięcej wklejonych puzzli zostaną ufundowane słodkie nagrody. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i młodzież do bierzmowania mają obowiązek być na trzech nabożeństwach.

Proszę Panią Zelatorkę Róży Różańcowej o odebranie nowego numeru „Zwiastuna Różańcowego”.

Nową książkę ks. proboszcza parafii Bierzgłowo, ks. Rajmunda Ponczka, pt. Dotykam ran Zmartwychwstałego z rozważaniami Dróg Krzyżowych zawierającą reprodukcje Drogi Krzyżowej malowane dla budowanego kościoła bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Łubiance można nabyć w zakrystii w cenie 20 zł.

Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE  MSZALNE

WARSZEWICE

24 kwietnia 2022 – II Niedziela Wielkanocy – Niedziela Miłosierdzia Bożego

9.15 – śp. Roman i Tomasz Łuczak oraz zmarli Rodzice i zmarli z Rodziny Pawlik

15.00 w kościele w Biskupicach – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo Godziny Miłosierdzia

27 kwietnia 2022 – Środa

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

18.00 – śp. Klara i Ksawery Walter

19.00 – śp. Bogusław Katarzyński – Msza popogrzebowa w 1 miesiąc po śmierci

29 kwietnia 2022 – Piątek

17.00 – Msza ślubna: Damian Drużkowski – Lidia Ruczewska

1 maja 2022 – III Niedziela Wielkanocy – Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego

9.15 – śp. Radek Królik w 19 rocznicę śmierci oraz śp. Edyta Iwańska

18.30 – Nabożeństwo majowe przy Grocie Matki Bożej