OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Biskupice, III Niedziela Wielkanocy, Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, 1 maja 2022 r.

Od dzisiejszej niedzieli, 1 maja, zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych.  W soboty i niedziele oraz uroczystości odbywać się one będą przed Grotą Matki Bożej przy starej plebanii w Biskupcach o 17.30 oraz w Brąchnowie przy Kapliczce Matki Bożej o 18.00. Natomiast od poniedziałku do piątku – w Biskupicach w kościele o 17.30, a w Brąchnowie – o 19.00. Dzieci zachęcam do zbierania części puzzli do wyklejenia, które będą rozdawane od poniedziałku do piątku. Dla dzieci posiadających jak najwięcej wklejonych puzzli zostaną ufundowane słodkie nagrody. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i młodzież do bierzmowania mają obowiązek być na trzech nabożeństwach.

We wtorek, 3 maja, przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte sprawowane będą w porządku niedzielnym, tj. o 7.45, 10.30 i 12.00. Jest to dzień modlitwy za Ojczyznę i Polaków na emigracji.

Osoby należące do Parafialnej Rady Gospodarczej zapraszam na zebranie do plebanii w najbliższy czwartek, 5 maja, na 19.30.

Chorych z Biskupic i Brąchnowa odwiedzę z przedświąteczną posługą sakramentalną w najbliższy piątek, 6 maja, od 10.00.

W piątek przypada też pierwszy piątek maja. Zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość skorzystania ze spowiedzi i nabożeństwo pierwszopiątkowe od 16.15, a na Mszę o 17.00. Na tę spowiedź szczególnie zapraszam dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii Świętej, bo w niedzielę, 8 maja, będą liturgicznie obchodzić swą rocznicę bliskości z Panem Jezusem na Mszy o godz. 10.30.

W sobotę, 7 maja, przypada pierwsza sobota miesiąca. Tego dnia zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec fatimski od godz. 9.00, a na 10.00 – na Mszę świętą.

Na spotkanie formacyjne kandydatów przygotowujących się do bierzmowania zapraszam w przyszłą niedzielę, 8 maja, na 13.00.

Dziękuję Paniom Dekoratorkom za majowy wystój w kościele. Dziękuję Panom z Gminnej Grupy Interwencyjnej za sprawną naprawę wycieku wody w starej plebanii. Dziękuję Panom Strażakom z OSP w Biskupicach i Bierzgłowie za wypompowanie wody z piwnicy w starej plebanii. Dziękuję panu Piotrowi Łuczak za ofiarowanie nowych flag dla kościoła i plebanii, a panu Andrzejowi Sowa – za ich zawieszenie. Wszystkim: Bóg zapłać.

Nową książkę ks. proboszcza parafii Bierzgłowo, ks. Rajmunda Ponczka, pt. Dotykam ran Zmartwychwstałego z rozważaniami Dróg Krzyżowych zawierającą reprodukcje Drogi Krzyżowej malowane dla budowanego kościoła bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Łubiance można nabyć w zakrystii w cenie 20 zł.

BISKUPICE

1 maja 2022 – III Niedziela Wielkanocy – Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego

7.45 – śp. Emma i Jan Janowscy oraz zmarli z Rodziny

10.30 – śp. Józefa Rapacka w 6 rocznicę śmierci oraz zmarli Dziadkowie Rapaccy i zmarli z Rodziny Kucybała