OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Warszewice, III Niedziela Wielkanocy, Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, 1 maja 2022 r.

Od dzisiejszej niedzieli, 1 maja, zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych.  W poniedziałki, wtorki, czwartki, soboty i niedziele odbywać się one będą w Warszewicach przed Grotą Matki Bożej o 18.30 (czasami z uwagi na Mszę w Biskupicach z małym opóźnieniem). Natomiast w środy i piątki – po Mszach świętych w kościele, ok.18.30. Dzieci zachęcam do zbierania części puzzli do wyklejenia, które będą rozdawane od poniedziałku do piątku. Dla dzieci posiadających jak najwięcej wklejonych puzzli zostaną ufundowane słodkie nagrody. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i młodzież do bierzmowania mają obowiązek być na trzech nabożeństwach.

We wtorek, 3 maja, przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msza święta sprawowana będzie w porządku niedzielnym, tj. o 9.15. Jest to dzień modlitwy za Ojczyznę i Polaków na emigracji.

Osoby należące do Parafialnej Rady Gospodarczej zapraszam na zebranie do plebanii w najbliższy czwartek, 5 maja, na 19.30.

Chorych z Warszewic odwiedzę z posługą sakramentalną w najbliższy czwartek, 5 maja, od 10.00.

W piątek przypada też pierwszy piątek maja. Zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość skorzystania ze spowiedzi i nabożeństwo pierwszopiątkowe od 17.45, a na Mszę o 18.15. Na tę spowiedź szczególnie zapraszam dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii Świętej, bo w niedzielę, 8 maja, będą liturgicznie obchodzić swą rocznicę bliskości z Panem Jezusem na Mszy o godz. 9.15.

Na spotkanie formacyjne kandydatów przygotowujących się do bierzmowania zapraszam do kościoła w Biskupicach w przyszłą niedzielę, 8 maja, na 13.00.

Dziękuję Pani Dekoratorce za majowy wystój w kościele.

Nową książkę ks. proboszcza parafii Bierzgłowo, ks. Rajmunda Ponczka, pt. Dotykam ran Zmartwychwstałego z rozważaniami Dróg Krzyżowych zawierającą reprodukcje Drogi Krzyżowej malowane dla budowanego kościoła bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Łubiance można nabyć w zakrystii w cenie 20 zł.

WARSZEWICE

1 maja 2022 – III Niedziela Wielkanocy – Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego

9.15 – śp. Radek Królik w 19 rocznicę śmierci oraz śp. Edyta Iwańska

2 maja 2022 – Poniedziałek – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej