OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Biskupice, IV Niedziela Wielkanocy, Niedziela Dobrego Pasterza, 8 maja 2022 r.

Dziś na Mszy o 10.30 odbędzie się celebracja rocznicy Pierwszej Komunii dzieci przyjętych w zeszłym roku.

Kandydatów przygotowujących się do bierzmowania zapraszam dziś na spotkanie formacyjne na 13.00.

Osoby należące do naszego parafialnego Kręgu Biblijnego i innych chętnych chcących zgłębiać bogactwo Pisma Świętego zapraszam na spotkanie w salce plebanijnej we wtorek na godz. 19.30.

Ze względu na Uroczystość Pierwszej Komunii w Warszewicach i konieczność zastępstwa w przyszłą niedzielę, 15 maja, Msza o 10.30 w Biskupicach zostaje przesunięta na 10.45.

W przyszłą niedzielę, 15 maja, Msza o 12.00 zostaje przesunięta na 12.30. Na tej Mszy grupa 22 dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci i ich Rodziców polecajmy w naszych modlitwach prosząc dla nim o łaskę wytrwania w bliskości z Panem Jezusem.

W przyszłą niedzielę, 15 maja, tradycyjna kolekta gospodarcza w trzecią niedzielę miesiąca przeznaczona będzie na aranżację zielenią terenu przed starą plebanią.

Gotowe „Paczki dla Ukrainy” proszę dostarczać do plebanii do przyszłej niedzieli, 15 maja. Po tym terminie skontaktuję się z Toruńskim Centrum Caritas w celu ich odebrania.

Zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. W soboty i niedziele oraz uroczystości odbywać się one będą przed Grotą Matki Bożej przy starej plebanii w Biskupcach o 17.30 oraz w Brąchnowie przy Kapliczce Matki Bożej o 18.00. Natomiast od poniedziałku do piątku – w Biskupicach w kościele o 17.30, a w Brąchnowie – o 19.00.

Nową książkę ks. proboszcza parafii Bierzgłowo, ks. Rajmunda Ponczka, pt. Dotykam ran Zmartwychwstałego z rozważaniami Dróg Krzyżowych zawierającą reprodukcje Drogi Krzyżowej malowane dla budowanego kościoła bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Łubiance można nabyć w zakrystii w cenie 20 zł.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:Rafał Krzemiński z Dobrzynia oraz Agnieszka Gładyszewska z Różankowa – zapowiedź pierwsza. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

W czwartek, 5 maja, w wieku 70 lat zmarł, mieszkający w Brąchnowie, śp. Marian Blachowski. Obrzędy pogrzebowe rozpoczną się jutro, w poniedziałek, 9 maja, w kaplicy przedpogrzebowej o godz. 13.00. Po Mszy świętej trumna z ciałem śp. Mariana zostanie złożona na biskupickim cmentarzu. Przed pogrzebem różaniec za Zmarłego rozpocznie się o 12.30. W trakcie różańca będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi w kościele. Wieczny odpoczynek.

BISKUPICE

8 maja 2022 – IV Niedziela Wielkanocy – Niedziela Dobrego Pasterza – Rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Powołania

7.45 – śp. Stanisława, Franciszek, Leonarda i Eugeniusz Pniewscy oraz śp. Marta i Feliks Banaszkiewicz

10.30 – śp. rodzice: Przybyszewscy i Syroccy