OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Biskupice, V Niedziela Wielkanocy, Międzynarodowy Dzień Rodziny, 15 maja 2022 r.

Ze względu na Uroczystość Pierwszej Komunii w Warszewicach i konieczność zastępstwa w dzisiejszą niedzielę Msza o 10.30 w Biskupicach zostaje przesunięta na 10.45.

W dzisiejszą niedzielę Msza o 12.00 zostaje przesunięta na 12.30. Na tej Mszy grupa 22 dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci i ich Rodziców polecajmy w naszych modlitwach prosząc dla nich o łaskę wytrwania w bliskości z Panem Jezusem.

W dzisiejszą niedzielę tradycyjna kolekta gospodarcza w trzecią niedzielę miesiąca przeznaczona będzie na aranżację zielenią terenu przed starą plebanią.

Gotowe „Paczki dla Ukrainy” proszę dostarczać do plebanii do dziś. Jutro skontaktuję się z Toruńskim Centrum Caritas w celu ich odebrania.

W najbliższą sobotę, 21 maja, w kościele w Biskupicach Mszą o 11.00 i spotkaniem z byłym misjonarzem w Papui-Nowej Gwinei, ks. dr. Dariuszem Kajzerem, zakończony zostanie tzw. Biały Tydzień tegorocznych dzieci Pierwszokomunijnych obydwu grup: biskupickiej i warszewickiej.

Rodziców dzieci klas II z SP w Brąchnowie, Warszewicach i Pigży, którzy chcą, aby ich dzieci przystąpiły w przyszłym roku, 2023, do I Komunii Świętej w kościele w Biskupicach lub Warszewicach zapraszam na spotkanie w kościele w Biskupicach w przyszłą niedzielę, 22 maja, na godz. 13.00.

Zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. W soboty i niedziele oraz uroczystości odbywać się one będą przed Grotą Matki Bożej przy starej plebanii w Biskupcach o 17.30 oraz w Brąchnowie przy Kapliczce Matki Bożej o 18.00. Natomiast od poniedziałku do piątku – w Biskupicach w kościele o 17.30, a w Brąchnowie – o 19.00.

Nową książkę ks. proboszcza parafii Bierzgłowo, ks. Rajmunda Ponczka, pt. Dotykam ran Zmartwychwstałego z rozważaniami Dróg Krzyżowych zawierającą reprodukcje Drogi Krzyżowej malowane dla budowanego kościoła bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Łubiance można nabyć w zakrystii w cenie 20 zł.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:Rafał Krzemiński z Dobrzynia oraz Agnieszka Gładyszewska z Różankowa – zapowiedź druga. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: w poniedziałek – mieszkańca Brąchnowa – śp. Mariana Blachowskiego, a w środę – mieszkańca Warszewic – śp. Czesława Ignatowskiego. Wieczny odpoczynek.

BISKUPICE

15 maja 2022 – V Niedziela Wielkanocy – Międzynarodowy Dzień Rodziny

7.45 – śp. Henryk Mądzielewski i śp. Andrzej Wiśniewski

10.45 – śp. Wojciech i Zofia Bonieccy oraz ich zmarłe dzieci: Edwin, Leszek, Helena i Alfred