OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Warszewice, V Niedziela Wielkanocy, Międzynarodowy Dzień Rodziny, 15 maja 2022 r.

W dzisiejszą niedzielę, 15 maja, tradycyjna kolekta gospodarcza w trzecią niedzielę miesiąca przeznaczona będzie na bieżące opłaty.

W najbliższą sobotę, 21 maja, w kościele w Biskupicach Mszą o 11.00 i spotkaniem z byłym misjonarzem w Papui-Nowej Gwinei, ks. dr. Dariuszem Kajzerem, zakończony zostanie tzw. Biały Tydzień tegorocznych dzieci Pierwszokomunijnych obydwu grup: biskupickiej i warszewickiej.

Rodziców dzieci klas II z SP w Brąchnowie, Warszewicach i Pigży, którzy chcą, aby ich dzieci przystąpiły w przyszłym roku, 2023, do I Komunii Świętej w kościele w Biskupicach lub Warszewicach zapraszam na spotkanie w kościele w Biskupicach w przyszłą niedzielę, 22 maja, na godz. 13.00.

Zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. W poniedziałki, wtorki, czwartki, soboty i niedziele odbywać się one będą w Warszewicach przed Grotą Matki Bożej o 18.30 (czasami z uwagi na Mszę w Biskupicach z małym opóźnieniem). Natomiast w środy i piątki – po Mszach świętych w kościele, ok.18.30.

Nową książkę ks. proboszcza parafii Bierzgłowo, ks. Rajmunda Ponczka, pt. Dotykam ran Zmartwychwstałego z rozważaniami Dróg Krzyżowych zawierającą reprodukcje Drogi Krzyżowej malowane dla budowanego kościoła bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Łubiance można nabyć w zakrystii w cenie 20 zł.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Rafał Krzemiński z Dobrzynia oraz Agnieszka Gładyszewska z Różankowa – zapowiedź druga. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

WARSZEWICE

15 maja 2022 – V Niedziela Wielkanocy – Międzynarodowy Dzień Rodziny

10.00 – Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej Dzieci Grupy Warszewickiej

18.30 – Nabożeństwo majowe przy Grocie Matki Bożej