OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Warszewice, VII Niedziela Wielkanocy, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 29 maja 2022 r.

Zapraszam do uczestnictwa w ostatnich w tym roku nabożeństwach majowych: w poniedziałek i wtorek przy Grocie – o 18.30.

Od środy, 1 czerwca, zapraszam do udziału w nabożeństwach czerwcowych po Mszach o 18.00 w kościele, z wyjątkiem pierwszego piątku czerwca, kiedy będzie ono przed Mszą na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu, a w niedziele – po Mszy.

Chorych z Warszewic odwiedzę z posługą sakramentalną w czwartek, 2 czerwca, od 10.00.

W piątek, 3 czerwca, przypada Pierwszy Piątek Czerwca. Zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu, spowiedź i nabożeństwo pierwszopiątkowe od 17.45, a na 18.15 – na Mszę św.

W przyszłą niedzielę, 5 czerwca, będzie miała miejsce Parafialna Niedziela Powołaniowa. Tego dnia przyjedzie do nas delegacja z naszego toruńskiego Wyższego Seminarium Duchownego, aby przybliżyć nam życie w Seminarium i pomówić na temat powołania chrześcijańskiego. Całość przyszłoniedzielnej kolekty przeznaczona będzie na nasze Seminarium.

Kandydatów do bierzmowania zapraszam na spotkanie formacyjne do kościoła w Biskupicach w przyszłą niedzielę na 13.00.

W zakrystii można odbierać zdjęcia z tegorocznej Pierwszej Komunii Świętej.

Panią Zelatorkę Żywego Różańca proszę o odebranie w zakrystii nowego „Zwiastuna Różańcowego”.

Dziękuję panom: Wiesławowi Pniewskiemu i Andrzejowi Padykuła za postawienie przeciwwiatrowych murków przy głównych drzwiach kościoła, a paniom: Grażynie Bartkowiak za częstowanie kawą i Barbarze Padykuła – za obiady.

Nową książkę ks. proboszcza parafii Bierzgłowo, ks. Rajmunda Ponczka, pt. Dotykam ran Zmartwychwstałego z rozważaniami Dróg Krzyżowych zawierającą reprodukcje Drogi Krzyżowej malowane dla budowanego kościoła bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Łubiance można nabyć w zakrystii w cenie 20 zł.

Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask. Szczególnie w czwartek pamiętajmy o modlitwie i życzeniach dla naszych mam z okazji Dnia Matki.

WARSZEWICE

29 maja 2022 – VII Niedziela Wielkanocy – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

9.15 – śp. Janina i Kazimierz Ochnio, śp. Władysław i Władysława Olek oraz śp. Halina i Danuta Dybowskie

30 maja 2022 – Poniedziałek

31 maja 2022 – Wtorek – Święto Nawiedzenia NMP

18.30 – Nabożeństwo majowe przy Grocie Matki Bożej

1 czerwca 2022  – Środa – Dzień Dziecka – Wspomnienie liturgiczne św. Justyna, męczennika

18.00 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Msza: Za Parafian

Nabożeństwo czerwcowe

3 czerwca 2022 – Piątek – Pierwszy Piątek Miesiąca

Wspomnienie liturgiczne śśw. Karola Lwangi i Tow.

17.45 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu, spowiedź i nabożeństwo czerwcowe

18.15 – śp. Małgorzata Sobiesiak – Msza popogrzebowa

5 czerwca 2022 – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Parafialna Niedziela Powołaniowa

9.15 – śp. Edyta Iwańska oraz śp. Radek Królik z okazji Dnia Dziecka