OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Warszewice, Niedziela Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, Parafialna Niedziela Powołaniowa, 5 czerwca 2022 r.

Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny w kalendarzu liturgicznym. Od jutra zaczynamy dalszą część tzw. okresu liturgicznego zwykłego.

Dzisiejszej niedzieli przeżywamy Parafialną Niedzielę Powołaniową. Gościmy wśród nas delegację z naszego toruńskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Całość kolekty przeznaczona jest na nasze Seminarium.

Zapraszam do udziału w nabożeństwach czerwcowych po Mszach o 18.00 w kościele, a w niedziele – po Mszy.

Kandydatów do bierzmowania zapraszam na spotkanie formacyjne do kościoła w Biskupicach dziś na 13.00.

Tegoroczna parafialna procesja Bożego Ciała odbędzie się w Brąchnowie. W czwartek, 16 czerwca o 11.00 przed budynkiem szkoły rozpocznie się Msza święta. Po niej wyruszymy w procesję z Najświętszym Sakramentem.

Dziewczynki chcące sypać kwiatki podczas procesji zapraszam z rodzicami na próbę przy szkole w Brąchnowie w poniedziałek, 13 czerwca, na 18.30.

Osoby należące do parafialnych Róż Różańcowych i innych chętnych zapraszam na Pielgrzymkę Żywego Różańca na Uroczystości Odpustowe w Chełmnie w sobotę, 2 lipca. Wyjazd sprzed parkingu przy kościele w Biskupicach o 9.45, ok. 9.50 – przystanek w Warszewicach, aby zabrać osoby z warszewickiej Róży. Uczestniczyć będziemy w chełmińskiej farze na Mszy sprawowanej przez ks. bpa Wiesława o godz. 11.00. Powrót do Biskupic ok. 14.00. Proszę Panie Zelatorki o zapisywanie osób chętnych do wyjazdu i przekazanie mi list w niedzielę, 26 czerwca. Wynajem autokaru opłaci parafia.

Proszę prenumeratorów tygodnika „Niedziela” o regulowanie wpłat za III kwartał 2022 roku w wysokości 80 zł.

Podaję do wiadomości, że Uroczystości Pierwszej Komunii w naszej parafii od przyszłego roku, tj. 2023, odbywać się będą w soboty przed trzecią niedzielą maja. Dotyczy to zarówno grupy biskupickiej, jak i warszewickiej. W 2023 roku będzie to sobota, 20 maja. Pierwsza Komunia w Warszewicach będzie o 10.00, a w Biskupicach – o 12.30.

Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE  MSZALNE

WARSZEWICE

5 czerwca 2022 – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Parafialna Niedziela Powołaniowa

9.15 – śp. Edyta Iwańska oraz śp. Radek Królik z okazji Dnia Dziecka

Nabożeństwo czerwcowe

13.00 – W kościele w Biskupicach: Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania

8 czerwca 2022  – Środa – Wspomnienie liturgiczne św. Jadwigi Królowej

18.00 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Msza: śp. Anna i Wiesław Nadstawni

Nabożeństwo czerwcowe

10 czerwca 2022 – Piątek

18.00 – śp. Czesław Ignatowski – Msza popogrzebowa w 1 miesiąc po śmierci

Nabożeństwo czerwcowe

12 czerwca 2022 – XI Niedziela Zwykła – Uroczystość Trójcy Świętej

9.15 – śp. Zbigniew Szczerbowski w 25 rocznicę śmierci

Nabożeństwo czerwcowe