OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, Biskupice, XI Niedziela Zwykła, Uroczystość Trójcy Świętej, 12 czerwca 2022 r.

Zapraszam do udziału w nabożeństwach czerwcowych po Mszach o 17.00 w kościele, z wyjątkiem śród, kiedy będą się one odbywały przed Mszami na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu, w najbliższy czwartek, ze względu na Uroczystość Bożego Ciała, po Mszy o 11.00 w Brąchnowie, a w niedziele – po Mszy o 12.00.

Tegoroczna parafialna procesja Bożego Ciała odbędzie się w Brąchnowie. W czwartek, 16 czerwca o 11.00 przed budynkiem szkoły rozpocznie się Msza święta. Po niej wyruszymy w procesję z Najświętszym Sakramentem. Proszę o przygotowanie ołtarzy procesyjnych:

1/ przy ul. Niepodległości 7 – przy  p. Szymańskich

2/ przy kapliczce MB – ul. Niepodległości 2 – przy p. Puczkarskich,

3/ przy ul. Niepodległości 20 – przy p. Brzoska

4/ przy ul. Gimnazjalnej 6 – przy p. Piórkowskich

Dziewczynki chcące sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała zapraszam z rodzicami na próbę przy szkole w Brąchnowie w poniedziałek, 13 czerwca, na 18.30. Proszę także o zbieranie płatków kwiatowych do procesji i zostawianie ich w zakrystii lub przyniesienie ich na procesję.

Procesje oktawy Bożego Ciała będą się odbywały w kościele w Biskupicach od piątku w dni powszednie po Mszach świętych o 17.00, w sobotę – po Mszy o 10.00, a w niedzielę – po Mszy o 12.00.

W przyszłą niedzielę tradycyjna kolekta gospodarcza w trzecią niedzielę miesiąca przeznaczona będzie na aranżację zielenią terenu przed starą plebanią.

Osoby należące do parafialnych Róż Różańcowych i innych chętnych zapraszam na Pielgrzymkę Żywego Różańca na Uroczystości Odpustowe w Chełmnie w sobotę, 2 lipca. Wyjazd sprzed parkingu przy kościele w Biskupicach o 9.45, ok. 9.50 – przystanek w Warszewicach, aby zabrać osoby z warszewickiej Róży. Uczestniczyć będziemy w chełmińskiej farze na Mszy sprawowanej przez ks. bpa Wiesława o godz. 11.00. Powrót do Biskupic ok. 14.00. Proszę Panie Zelatorki o zapisywanie osób chętnych do wyjazdu i przekazanie mi list w niedzielę, 26 czerwca. Wynajem autokaru opłaci parafia.

Proszę prenumeratorów tygodnika „Niedziela” o regulowanie wpłat za III kwartał 2022 roku w wysokości 80 zł.

Podaję do wiadomości, że Uroczystości Pierwszej Komunii w naszej parafii od przyszłego roku, tj. 2023, odbywać się będą w soboty przed trzecią niedzielą maja. Dotyczy to zarówno grupy biskupickiej, jak i warszewickiej. W 2023 roku będzie to sobota, 20 maja. Pierwsza Komunia w Warszewicach będzie o 10.00, a w Biskupicach – o 12.30.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:Damian Kukowski z Warszewic oraz Emilia Wierzbicka z Warszewic – zapowiedź pierwsza. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE  MSZALNE

BISKUPICE

12 czerwca 2022 – XI Niedziela Zwykła – Uroczystość Trójcy Świętej

7.45 – śp. Stefan Kowalski z okazji 4 rocznicy śmierci

10.30 – śp. Waldemar Syrocki w 26 rocznicę śmierci, śp. Marcin i Tadeusz Syroccy oraz zmarli z Rodziny Przybyszewkich

12.00 – śp. Marta i Franciszek Żelazko

Nabożeństwo czerwcowe

13 czerwca 2022 – Poniedziałek – Wspomnienie liturgiczne św. Antoniego z Padwy

17.00 – śp. Cecylia Gumowska – Msza popogrzebowa

Nabożeństwo czerwcowe

18.00 – śp. Jan Świebodziński w 20 rocznicę śmierci, śp. Stefan Świebodziński oraz śp. Jadwiga Świebodzińska w 10 rocznicę śmierci

14 czerwca 2022 – Wtorek – Wspomnienie liturgiczne bł. Michała Kozala

17.00 – śp. Stefania Właśniewska – Msza popogrzebowa

Nabożeństwo czerwcowe

18.00 – śp. Józefa Bąk

15 czerwca 2022  – Środa

16.30 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, nowenna do MB Nieustającej Pomocy i nabożeństwo czerwcowe

17.00 – śp. Maria i Stefan Właśniewscy, śp. Zygmunt Wiligalski, śp. Wojciech Kurkowski, śp. Zbigniew Melkowski i śp. Jan Kaptejna

16 czerwca 2022 – Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

7.45 – śp. Jadwiga z okazji 22 rocznicy śmierci i Władysław Piątkowscy oraz śp. Kazimierz Kazaniecki

W Brąchnowie: 11.00 – Za Parafian

Nabożeństwo czerwcowe i procesja w Najświętszym Sakramentem

15.00 – Msza ślubna: Rafał Krzemiński – Agnieszka Gładyszewska

17 czerwca 2022 – Piątek – Wspomnienie liturgiczne św. brata Alberta Chmielowskiego

13.00 – chrzest: Florentyna Klara Graczyk

17.00 – śp. Zbigniew i Agnieszka Bożejewicz

Nabożeństwo czerwcowe

18 czerwca 2022 – Sobota

10.00 –

Nabożeństwo czerwcowe

19 czerwca 2022 – XII Niedziela Zwykła

7.45 – śp. Jan i Stefania Gajtkowscy oraz śp. Jadwiga i Franciszek Gładyszewscy

10.30 – śp. Maria, Józef i Czesława Kościelscy

12.00 – śp. Jadwiga i Ludwik Cichoraccy oraz zmarli Rodzice i Rodzeństwo z obojga stron

Nabożeństwo czerwcowe