WARSZEWICE, XI Niedziela Zwykła, Uroczystość Trójcy Świętej, 12 czerwca 2022 r.

Zapraszam do udziału w nabożeństwach czerwcowych po Mszach o 18.00 w kościele, a w czwartek i niedziele – po Mszy.

Tegoroczna parafialna procesja Bożego Ciała odbędzie się w Brąchnowie. W czwartek, 16 czerwca o 11.00 przed budynkiem szkoły rozpocznie się Msza święta. Po niej wyruszymy w procesję z Najświętszym Sakramentem.

Dziewczynki chcące sypać kwiatki podczas procesji zapraszam z rodzicami na próbę przy szkole w Brąchnowie w poniedziałek, 13 czerwca, na 18.30.

W przyszłą niedzielę tradycyjna kolekta gospodarcza w trzecią niedzielę miesiąca przeznaczona będzie na naprawę chodnika przy kościele.

Osoby należące do parafialnych Róż Różańcowych i innych chętnych zapraszam na Pielgrzymkę Żywego Różańca na Uroczystości Odpustowe w Chełmnie w sobotę, 2 lipca. Wyjazd sprzed parkingu przy kościele w Biskupicach o 9.45, ok. 9.50 – przystanek w Warszewicach, aby zabrać osoby z warszewickiej Róży. Uczestniczyć będziemy w chełmińskiej farze na Mszy sprawowanej przez ks. bpa Wiesława o godz. 11.00. Powrót do Biskupic ok. 14.00. Proszę Panie Zelatorki o zapisywanie osób chętnych do wyjazdu i przekazanie mi list w niedzielę, 26 czerwca. Wynajem autokaru opłaci parafia.

Proszę prenumeratorów tygodnika „Niedziela” o regulowanie wpłat za III kwartał 2022 roku w wysokości 80 zł.

Podaję do wiadomości, że Uroczystości Pierwszej Komunii w naszej parafii od przyszłego roku, tj. 2023, odbywać się będą w soboty przed trzecią niedzielą maja. Dotyczy to zarówno grupy biskupickiej, jak i warszewickiej. W 2023 roku będzie to sobota, 20 maja. Pierwsza Komunia w Warszewicach będzie o 10.00, a w Biskupicach – o 12.30.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:Damian Kukowski z Warszewic oraz Emilia Wierzbicka z Warszewic – zapowiedź pierwsza. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE  MSZALNE

WARSZEWICE

12 czerwca 2022 – XI Niedziela Zwykła – Uroczystość Trójcy Świętej

9.15 – śp. Zbigniew Szczerbowski w 25 rocznicę śmierci

Nabożeństwo czerwcowe

15 czerwca 2022  – Środa

18.00 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Msza: śp. Ryszard Soszka o okazji 4 rocznicy śmierci oraz śp. Jan Soszka i zmarłe Rodzeństwo Soszka

Nabożeństwo czerwcowe

16 czerwca 2022 – Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

9.15 – śp. Elżbieta i Tomasz Białkowscy oraz śp. Zbigniew Chętkowski

Nabożeństwo czerwcowe

W Brąchnowie: 11.00 – Za Parafian i procesja z Najświętszym Sakramentem

17 czerwca 2022 – Piątek – Wspomnienie liturgiczne św. brata Alberta Chmielowskiego

18.00 – śp. Jadwiga i Józef Gładkowscy

Nabożeństwo czerwcowe

19 czerwca 2022 – XII Niedziela Zwykła

9.15 – śp. Genowefa Hopke z okazji 3 rocznicy śmierci oraz zmarli z Rodzin: Hopke i Bolinowskich

Nabożeństwo czerwcowe