OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE BISKUPICE, XII NIEDZIELA ZWYKŁA, 19 CZERWCA 2022 ROKU

W dzisiejszą niedzielę tradycyjna kolekta gospodarcza w trzecią niedzielę miesiąca przeznaczona jest na aranżację zielenią terenu przed starą plebanią i naprawę polichromii w prezbiterium kościoła.

Zapraszam do udziału w nabożeństwach czerwcowych po Mszach o 17.00 w kościele, z wyjątkiem śród, kiedy będą się one odbywały przed Mszami na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu, a dzisiejszej niedzieli – po Mszy o 12.00 i w sobotę po Mszy o 10.00.

Procesje oktawy Bożego Ciała będą się odbywały w kościele w Biskupicach, z wyjątkiem dzisiejszej niedzieli – po Mszy o 12.00 i środy – przed Mszą, do czwartku włącznie po Mszach świętych o 17.00. W czwartek, na zakończenie oktawy, odbędzie się obrzęd poświęcenia wianków i ziół.

Osoby należące do naszego parafialnego Kręgu Biblijnego i innych chętnych chcących zgłębiać bogactwo Pisma Świętego zapraszam na spotkanie w salce plebanijnej we wtorek na godz. 19.00

W przyszłą niedzielę, 26 czerwca, na 10.30 zapraszam uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Brąchnowie na Mszę z modlitwami dziękczynnymi za zakończony rok szkolny prosząc zarazem o szczęśliwy wakacyjny wypoczynek.

W przyszłą niedzielę, z uwagi na odpust Najświętszego Serca Pana Jezusa w kościele w Warszewicach, Msza i intencja z 12.00 sprawowana będzie o 9.15.

Osoby należące do parafialnych Róż Różańcowych i innych chętnych zapraszam na Pielgrzymkę Żywego Różańca na Uroczystości Odpustowe w Chełmnie w sobotę, 2 lipca. Wyjazd sprzed parkingu przy kościele w Biskupicach o 9.45, ok. 9.50 – przystanek w Warszewicach, aby zabrać osoby z warszewickiej Róży. Uczestniczyć będziemy w chełmińskiej farze na Mszy sprawowanej przez ks. bpa Wiesława o godz. 11.00. Powrót do Biskupic ok. 14.00. Proszę Panie Zelatorki o zapisywanie osób chętnych do wyjazdu i przekazanie mi list w przyszłą niedzielę. Wynajem autokaru opłaci parafia.

Proszę prenumeratorów tygodnika „Niedziela” o regulowanie wpłat za III kwartał 2022 roku w wysokości 80 zł.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i uroczyste przeprowadzenie, jak i udekorowanie trasy i zbudowanie ołtarzy, jak i za obecność podczas tegorocznej procesji Bożego Ciała w Brąchnowie. Wszystkim szczere: Bóg zapłać. W przyszłym roku procesja Bożego Ciała odbędzie się w Warszewicach.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:Damian Kukowski z Warszewic oraz Emilia Wierzbicka z Warszewic – zapowiedź druga. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask. Szczególnie w czwartek pamiętajmy w modlitwach i życzeniach o naszych Tatach z okazji Dnia Ojca.

INTENCJE  MSZALNE

BISKUPICE

19 czerwca 2022 – XII Niedziela Zwykła

7.45 – śp. Jan i Stefania Gajtkowscy oraz śp. Jadwiga i Franciszek Gładyszewscy

10.30 – śp. Maria, Józef i Czesława Kościelscy

12.00 – śp. Jadwiga i Ludwik Cichoraccy oraz zmarli Rodzice i Rodzeństwo z obojga stron

Nabożeństwo czerwcowe i procesja oktawy Bożego Ciała

20 czerwca 2022 – Poniedziałek

17.00 – śp. Czesław Walter z okazji Dnia Ojca

Nabożeństwo czerwcowe i procesja oktawy Bożego Ciała

18.00 – śp. Marian Blachowski – Msza popogrzebowa – intencja od Zakładu Pogrzebowego Ewa Rzymkowska z Chełmży

21 czerwca 2022 – Wtorek – Wspomnienie liturgiczne św. Alojzego Gonzagi

17.00 – śp. Cecylia Gumowska – Msza popogrzebowa

Nabożeństwo czerwcowe

22 czerwca 2022  – Środa

16.30 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, nowenna do MB Nieustającej Pomocy, nabożeństwo czerwcowe i procesja oktawy Bożego Ciała

17.00 – śp. rodzice Jan i Stefania Rząd z okazji imienin Jana

23 czerwca 2022 – Czwartek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – Dzień Ojca Zakończenie Oktawy Bożego Ciała

17.00 – śp. Teodor Balicki z okazji Dnia Ojca

Nabożeństwo czerwcowe i procesja oktawy Bożego Ciała

24 czerwca 2022 – Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

17.00 – Dziękczynna z okazji 90 rocznicy urodzin Szczepana Holak z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie

Nabożeństwo czerwcowe

25 czerwca 2022 – Sobota – Wspomnienie liturgiczne Niepokalanego Serca NMP

10.00 – śp. Teodor Balicki z okazji

Nabożeństwo czerwcowe

26 czerwca 2022 – XIII Niedziela Zwykła

7.45 – śp. Helena i Tomasz Łukasz oraz ich zmarli Rodzice

9.15 – śp. Cecylia i Franciszek Pawlikowscy oraz zmarli z Rodziny Pawlikowskich

10.30 – śp. Małgorzata Dobrzalska z okazji urodzin oraz śp. Alojzy i Helena Sztyrbiccy

Nabożeństwo czerwcowe

Nie ma Mszy o 12.00 ze względu na Odpust w kościele w Warszewicach. Intencja z 12.00 jest przeniesiona na 9.15.