OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE WARSZEWICE, XII NIEDZIELA ZWYKŁA, 19 CZERWCA 2022 ROKU

Zapraszam do udziału w nabożeństwach czerwcowych po Mszach o 18.00 w kościele, a w niedzielę – po Mszy.

W dzisiejszą niedzielę tradycyjna kolekta gospodarcza w trzecią niedzielę miesiąca przeznaczona będzie na naprawę chodnika przy kościele.

W przyszłą niedzielę, z uwagi na odpust Najświętszego Serca Pana Jezusa, Msza i intencja sprawowana będzie o 12.00. Na tę Mszę zapraszam uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Warszewicach. Podczas tej Mszy będziemy dziękować za zakończony rok szkolny i prosić Pana Boga o szczęśliwy wakacyjny wypoczynek.

Osoby należące do parafialnych Róż Różańcowych i innych chętnych zapraszam na Pielgrzymkę Żywego Różańca na Uroczystości Odpustowe w Chełmnie w sobotę, 2 lipca. Wyjazd sprzed parkingu przy kościele w Biskupicach o 9.45, ok. 9.50 – przystanek w Warszewicach, aby zabrać osoby z warszewickiej Róży. Uczestniczyć będziemy w chełmińskiej farze na Mszy sprawowanej przez ks. bpa Wiesława o godz. 11.00. Powrót do Biskupic ok. 14.00. Proszę Panie Zelatorki o zapisywanie osób chętnych do wyjazdu i przekazanie mi list w przyszłą niedzielę. Wynajem autokaru opłaci parafia.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym w uroczyste przeprowadzenie i za obecność podczas tegorocznej procesji Bożego Ciała w Brąchnowie. Wszystkim szczere: Bóg zapłać. W przyszłym roku procesja Bożego Ciała odbędzie się w Warszewicach.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:Damian Kukowski z Warszewic oraz Emilia Wierzbicka z Warszewic – zapowiedź druga. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask. Szczególnie w czwartek pamiętajmy w modlitwach i życzeniach o naszych Tatach z okazji Dnia Ojca.

INTENCJE  MSZALNE

WARSZEWICE

19 czerwca 2022 – XII Niedziela Zwykła

9.15 – śp. Genowefa Hopke z okazji 3 rocznicy śmierci oraz zmarli z Rodzin: Hopke i Bolinowskich

Nabożeństwo czerwcowe

22 czerwca 2022  – Środa

18.00 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Msza: śp. Henryk Ochnio – Msza popogrzebowa

Nabożeństwo czerwcowe

24 czerwca 2022 – Piątek

18.00 – śp. Bogusław Katarzyński – Msza popogrzebowa

Nabożeństwo czerwcowe

26 czerwca 2022 – XIII Niedziela Zwykła

Odpust Tytularny Kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa

Ze względu na Odpust Msza z 9.15 jest przeniesiona na:

12.00 – Msza odpustowa: śp. Kazimierz Zakrzewski z okazji 39 rocznicy śmierci,

śp. Ewa Santorek z okazji 3 rocznicy śmierci, śp. Aleksy Chmura z okazji 8 rocznicy śmierci oraz śp. Teresa Chmura

Nabożeństwo czerwcowe i procesja odpustowa