OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

WARSZEWICE, ODPUST TYTULARNY KOŚCIOŁA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA, 26 CZERWCA 2022 ROKU

W dzisiejszą niedzielę, z uwagi na odpust Najświętszego Serca Pana Jezusa, Msza i intencja sprawowana będzie o 12.00. Na tę Mszę zapraszam uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Warszewicach. Podczas tej Mszy będziemy dziękować za zakończony rok szkolny i prosić Pana Boga o szczęśliwy wakacyjny wypoczynek.

Zapraszam do udziału w ostatnich w tym roku w nabożeństwach czerwcowych po Mszach o 18.00 w kościele, a w niedzielę – po Mszy.

W piątek, 1 lipca, przypada pierwszy piątek miesiąca. Tego dnia zapraszam na możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu i skorzystania ze spowiedzi – od godz. 17.45, a na 18.15 – na Mszę świętą.

Osoby należące do parafialnych Róż Różańcowych i innych chętnych zapraszam na Pielgrzymkę Żywego Różańca na Uroczystości Odpustowe w Chełmnie w najbliższą sobotę, 2 lipca. Wyjazd sprzed parkingu przy kościele w Biskupicach o 9.45, ok. 9.50 – przystanek w Warszewicach, aby zabrać osoby z warszewickiej Róży. Uczestniczyć będziemy w chełmińskiej farze na Mszy sprawowanej przez ks. bpa Wiesława o godz. 11.00. Powrót do Biskupic ok. 14.00. Proszę Panią Zelatorkę o zapisywanie osób chętnych do wyjazdu i przekazanie mi do dziś list osób chętnych. Wynajem autokaru opłaci parafia.

Chorych z Warszewic z parafialną przedodpustową posługą sakramentalną odwiedzę w czwartek, 21 lipca, od godz. 10.00.

Proszę Panią Zelatorkę Róży Różańcowej o odebranie nowego numeru „Zwiastuna Różańcowego”.

Dziękuję panom: Bolesławowi Szczechowskiemu, Pawłowi Piotrowskiemu, Maciejowi Walter i Mieczysławowi Kukowskiemu za podcięcie gałęzi przy drzewach, naprawienie zapadających się miejsc na chodniku i uprzątniecie materiałów budowlanych, które pozostały po budowie murków przeciwwiatrowych. Dziękuję też panu Tobiaszowi Bartkowiak za umocowanie i zawieszenie flag, podłączenie nagłośnienia zewnętrznego do procesji oraz podkoszenie trawy przy kościele. Wszystkim Bóg zapłać.

Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE  MSZALNE

WARSZEWICE

26 czerwca 2022 – XIII Niedziela Zwykła

Odpust Tytularny Kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa

Ze względu na Odpust Msza z 9.15 jest przeniesiona na:

12.00 – Msza odpustowa: Za śp. Kazimierza Zakrzewskiego z okazji 39 rocznicy śmierci, śp. Ewę Santorek z okazji 3 rocznicy śmierci, śp. Aleksego Chmura z okazji 8 rocznicy śmierci oraz śp. Teresę Chmura

Nabożeństwo czerwcowe i procesja odpustowa

29 czerwca 2022  – Środa – Uroczystość śśw. Ap. Piotra i Pawła

18.00 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Msza: Za śp. Stanisława Jaskulskiego w 8 rocznicę śmierci

Nabożeństwo czerwcowe

1 lipca 2022 – Piątek – Pierwszy Piątek Miesiąca

17.45 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu, spowiedź i nabożeństwo pierwszopiątkowe

18.15 – Za śp. Jana Haase

3 lipca 2022 – XIV Niedziela Zwykła

9.15 – Dziękczynna z okazji 1 rocznicy urodzin Stanisława oraz z okazji 5 rocznicy ślubu Agnieszki i Kamila z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej