BISKUPICE, XVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 17 LIPCA 2022 ROKU

W dzisiejszą niedzielę tradycyjna kolekta gospodarcza w trzecią niedzielę miesiąca przeznaczona jest na aranżację zielenią terenu przed starą plebanią, opłacenie naprawy polichromii w prezbiterium oraz opłacenie naprawy szyb ochronnych w kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary. Równocześnie dziękuję panu Mariuszowi Dądzelskiemu za wymianę tych potłuczonych szyb.

Chorych z Biskupic i Brąchnowa odwiedzę z przedodpustową posługą sakramentalną w piątek, 22 lipca, od godz. 10.00.

W piątek, 22 lipca, przypada święto św. Marii Magdaleny, patronki naszej Parafii. Uroczystości odpustowe odbędą się w przyszłą niedzielę, 24 lipca. Suma Odpustowa sprawowana będzie o godz. 12.00. Proszę ministrantów i lektorów do służenia podczas tych uroczystości. Po tej Mszy odbędzie się tradycyjna procesja z Najświętszym Sakramentem. Proszę także dziewczynki do sypania kwiatów podczas tej procesji.

Msza święta przedodpustowa z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych i błogosławieństwem lourdzkim dla seniorów z Parafii sprawowana będzie w sobotę, 23 lipca, o godz. 18.00. Od 17.15 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi.

W gablotce są zawieszone plakaty o Powiatowym Festiwalu Smaku, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 23 lipca br. od 16.00 w Gminnym Parku Kultury w Łubiance oraz o kolejnym poborze krwi, która odbędzie się w niedzielę, 24 lipca, od 9.00 do 14.00 w Bibliotece Centrum Kultury w Łubiance.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Przemysław Dulski z Brąchnowa oraz Dominika Biel z Dzikowa – zapowiedź pierwsza. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

BISKUPICE

17 lipca 2022 – XVI Niedziela Zwykła

7.45 – Za śp. Janinę, Rafała, Franciszkę i Wacława Świebodzińskich oraz śp. Marylę i Tadeusza Ordon

10.30 – Za śp. Stefanię Gajtkowską w 3 rocznicę śmierci i śp. Jana Gajtkowskiego w 15 rocznicę śmierci oraz za zmarłych Dziadków z obojga stron