WARSZEWICE – Ogłoszenia duszpasterskie i intencje mszalne

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA

30 PAŹDZIERNIKA 2022 ROKU

Bóg zapłać za złożone ofiary w całości parafii w wysokości 350 zł na zeszłoniedzielną zbiórkę dodatkową na Papieskie Dzieła Misyjne.

Choć został jeszcze jeden poniedziałek październikowy, to już dziś dziękuję za udział w październikowych nabożeństwach różańcowych, a róży Żywego Różańca z Warszewic za ich prowadzenie w niedziele. Dziękuję dzieciom, które regularnie w nich też uczestniczyły i zbierały wyklejanki. Niech Pan Bóg przez ręce Królowej Różańca udzieli obfitości łask tym, którzy znaleźli czas na tę wspólną modlitwę w kościele.

Dziękuję p. Danieli Hermann za długoletnie bycie zelatorką warszewickiej róży Żywego Różańca. Po środowym zebraniu nową zelatorką została p. Danuta Rokicińska. Równocześnie zapraszam osoby chętne do zapisania się do Żywej Róży, gdyż zostało kilka wolnych miejsc z 20 do odnowienia warszewickiej Żywej Róży.

We wtorek, 1 listopada, w Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze święte sprawowane będą w Biskupicach o 7.45 i 11.00. Msza o 11.00 celebrowana będzie na zewnątrz kościoła przy kostnicy. Po niej odbędzie się tradycyjna procesja na parafialnym cmentarzu. Natomiast Msza w Warszewicach będzie o 9.15.

W środę, 2 listopada, przypada Dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Tego dnia na Mszę świętą z wypominkami jednorazowymi zapraszam zwyczajowo na godz. 18.00.

Za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych, jednego zmarłego każdego dnia, od 1 do 8 listopada włącznie, można uzyskać łaskę odpustu zupełnego.

Chorych z Warszewic odwiedzę z posługą sakramentalną w czwartek, 3 listopada,  od godz. 10.00.

W piątek, 4 listopada, przypada pierwszy piątek miesiąca. Tego dnia zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania ze spowiedzi – od godz. 17.45, a na 18.15 – na Mszę świętą.

Kolejne spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania w 2023 roku odbędzie się w kościele w Biskupicach w za tydzień, w niedzielę 6 listopada, o godz. 13.00.

Przy wyjściu włożone są formularze na wypominki roczne, które przemodlane będą przed niedzielnymi Mszami świętymi o 9.15 od I. Niedzieli Adwentu, tj. od niedzieli 27 listopada. Wypełnione formularze wypominkowe proszę przekazywać bezpośrednio do mnie. Bóg zapłać za złożone ofiary w wysokości intencji mszalnej na nowe oblachowanie kościoła.

WARSZEWICE

30 października 2022 – XXXI Niedziela Zwykła – Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła

8.45 – Różaniec – prowadzi Róża Różańcowa

9.15 – Za śp. Walentego Gładkowskiego w 14 rocznicę śmierci