BISKUPICE – Ogłoszenia duszpasterskie i intencje mszalne

I NIEDZIELA ADWENTU

27 LISTOPADA 2022 ROKU

Dziękuję za ofiary w wysokości 1.340 zł zeszłoniedzielnej kolekty gospodarczej przeznaczonej na nowe figury do biskupickiej stajenki bożonarodzeniowej. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Dziś, w niedzielę 27 listopada, w I Niedzielę Adwentu, podczas Mszy o godzinie 12.00 odbędzie się poświęcenie opłatków wigilijnych, które rozprowadzać po rejonie Biskupic i Brąchnowa będzie pan Wojciech Paciorek. Opłatki na stół wigilijny będą rozprowadzane:  w sobotę 3 grudnia od godz. 8.00: Brąchnowo cała miejscowość oraz od 13.00 Biskupice: ul. Kasztanowa oraz w niedzielę 4 grudnia od godz. 12.00: Biskupice – pozostała część. Pan Wojciech bardzo prosi o zamknięcie w tym czasie wolno biegających psów.

Od jutra, 28 listopada, zapraszam na Msze o NMP w Adwencie, tzw. Roraty, które sprawowane będą od poniedziałku do piątku przez pierwsze dwa tygodnie o 17.00, a od czwartku 15 grudnia, ze względu na spowiedzi przedświąteczne w dekanacie – o 16.00. Proszę o przynoszenie lampionów. Dzieci zachęcam do zbierania puzzli do wyklejenia. Za ich zbieranie i wyklejenie pod koniec adwentu dzieci otrzymają, proporcjonalnie do ilości zebranych wyklejanek, słodkie nagrody.

Osoby należące do naszego parafialnego Kręgu Biblijnego i innych chętnych chcących zgłębiać bogactwo Pisma Świętego zapraszam na spotkanie w salce plebanijnej we wtorek na godz. 19.00.

W piątek, 2 grudnia, przypada pierwszy piątek miesiąca. Tego dnia zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania ze spowiedzi – od godz. 16.15, a na 17.00 – na Mszę świętą.

W najbliższą sobotę, 3 grudnia, przypada pierwsza sobota miesiąca. Tego dnia zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec fatimski od godz. 9.00, a na 10.00 – na Mszę świętą.

W przyszłą niedzielę po Mszach odbędzie się zbiórka dodatkowa przeprowadzana przez nasz parafialny Zespół Caritas z przeznaczeniem na bożonarodzeniowe paczki dla dzieci z parafii. Zebrane pieniądze zostaną przekazane Panom Sołtysom z Biskupic i Brąchnowa jako dodatek do puli sołeckich przeznaczonych na ten cel. Paczki wręczane będą podczas spotkań mikołajowych w Biskupicach – w przyszłą niedzielę, 4 grudnia, a w Brąchnowie – w niedzielę, 11 grudnia.

Kandydatów do bierzmowania zapraszam na kolejne spotkanie formacyjne w przyszłą niedzielę, 4 grudnia, na godz. 13.00.

Przy wyjściu z kościoła można nabywać świece Caritas – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie: świeca duża – 20 zł, świeca mała – 10 zł. Dziękuję za włączenie się do tradycji nabywania tych świec. Niech zaświecą na naszych stołach wigilijnych.

Chorych z Biskupic i Brąchnowa ze spowiedzią przedświąteczną i Komunią świętą będę odwiedzał w piątek, 16 grudnia, od godz. 11.00.

Na ławkach wyłożone zostały zakupione dla kościoła w Biskupicach śpiewniki. Jeśli ktoś chciałby sobie taki nabyć na własność, w cenie 40 zł, proszę o podejście do zakrystii. Jest kilka sztuk do rozprowadzenia.

Dziękuję Paniom Dekoratorkom za przygotowanie wystroju adwentowego w kościele. Bóg zapłać.

BISKUPICE

27 listopada 2022 – I Niedziela Adwentu

7.45 – Za śp. Władysława w 6 rocznicę śmierci i Jadwigę Piątkowskich oraz za śp. Kazimierza Kazanieckiego

10.30 – Za śp. Marcina, Waldemara i Tadeusza Syrockich