BISKUPICE – Ogłoszenia duszpasterskie i intencje mszalne

II NIEDZIELA ADWENTU – DZIEŃ MODLITW W INTENCJI KOŚCIOŁA NA WSCHODZIE

4 GRUDNIA 2022 ROKU

W dzisiejszą niedzielę po Mszach odbywa się zbiórka dodatkowa przeprowadzana przez nasz parafialny Zespół Caritas z przeznaczeniem na bożonarodzeniowe paczki dla dzieci z parafii. Zebrane pieniądze zostaną przekazane Panom Sołtysom z Biskupic i Brąchnowa jako dodatek do puli sołeckich przeznaczonych na ten cel. Paczki wręczane będą podczas spotkań mikołajowych w Biskupicach – w dzisiejszą niedzielę, 4 grudnia, od 15.00, a w Brąchnowie – w przyszłą niedzielę, 11 grudnia, od 14.00.

Kandydatów do bierzmowania zapraszam na kolejne spotkanie formacyjne w dzisiejszą niedzielę, 4 grudnia, na godz. 13.00.

Dzieci grupy biskupickiej przygotowujące się do I Komunii wraz z rodzicami zapraszam w czwartek, 8 grudnia, na Mszę świętą z poświęceniem medalików i krzyżyków komunijnych na godz. 17.00, a po niej na krótkie spotkanie informacyjne.

Zapraszam na Msze o NMP w Adwencie, tzw. Roraty, które sprawowane są od poniedziałku do piątku o 17.00, a od czwartku 15 grudnia, ze względu na spowiedzi przedświąteczne w dekanacie – o 16.00.

Przy wyjściu z kościoła można nabywać świece Caritas – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie: świeca duża – 20 zł, świeca mała – 10 zł. Dziękuję za włączenie się do tradycji nabywania tych świec. Niech zaświecą na naszych stołach wigilijnych.

Przy wyjściu można zabrać ze sobą plan kolęd na obecny rok liturgiczny. Kolędowanie rozpocznę od Warszewic ze względu, że w tej miejscowości odbędzie się najbliższa procesja Bożego Ciała oraz sołecko-parafialne dożynki. Na kolędy będę jeździł swoim samochodem bez ministrantów. Dla ministrantów za ich służbę przy ołtarzu w 2022 roku przeznaczone będzie 5% z ofiar składanych na potrzeby parafialne podczas kolęd. Proszę równocześnie o nieprzygotowywanie żadnych obiadów, poczęstunków ani zakończeń kolęd. Niech odwiedziny duszpasterskie będą czasem modlitwy i spotkania w rodzinie i z rodziną.

Proszę prenumeratorów tygodnika „Niedziela” o regulowanie wpłat za I kwartał 2023 roku w wysokości 120 zł. Zachęcam również nowe osoby do tego sposobu nabywania tego czasopisma z uwagi na niższą cenę od egzemplarzowej.

BISKUPICE

4 grudnia 2022 – II Niedziela Adwentu

Dzień Modlitw w Intencji Kościoła na Wschodzie

7.45 – Za śp. Sławomira Świeczkowskiego z okazji 12 rocznicy śmierci