WARSZEWICE – Ogłoszenia duszpasterskie i intencje mszalne

II NIEDZIELA ADWENTU – DZIEŃ MODLITW W INTENCJI KOŚCIOŁA NA WSCHODZIE

4 GRUDNIA 2022 ROKU

Kandydatów do bierzmowania zapraszam do kościoła w Biskupicach na kolejne spotkanie formacyjne w dzisiejszą niedzielę, 4 grudnia, na godz. 13.00.

Dzieci grupy warszewickiej przygotowujące się do I Komunii wraz z rodzicami zapraszam w czwartek, 8 grudnia, na Mszę świętą z poświęceniem medalików i krzyżyków komunijnych na godz. 7.00, a po niej na krótkie spotkanie informacyjne.

Zapraszam na Msze o NMP w Adwencie, tzw. Roraty, które sprawowane są od poniedziałku do piątku o 7.00. Proszę o przynoszenie lampionów.

Przy wyjściu z kościoła można nabywać świece Caritas – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie: świeca duża – 20 zł, świeca mała – 10 zł. Dziękuję za włączenie się do tradycji nabywania tych świec. Niech zaświecą na naszych stołach wigilijnych.

Przy wyjściu można zabrać ze sobą plan kolęd na obecny rok liturgiczny. Kolędowanie rozpocznę od Warszewic ze względu, że w tej miejscowości odbędzie się najbliższa procesja Bożego Ciała oraz sołecko-parafialne dożynki. Na kolędy będę jeździł swoim samochodem bez ministrantów. Dla ministrantów za ich służbę przy ołtarzu w 2022 roku przeznaczone będzie 5% z ofiar składanych na potrzeby parafialne podczas kolęd. Proszę równocześnie o nieprzygotowywanie żadnych obiadów, poczęstunków ani zakończeń kolęd. Niech odwiedziny duszpasterskie będą czasem modlitwy i spotkania w rodzinie i z rodziną.

Zapraszam osoby chętne do zapisania się do warszewickiej Żywej Róży. Są jeszcze 3 wolne miejsca.

Proszę prenumeratorów tygodnika „Niedziela” o regulowanie wpłat za I kwartał 2023 roku w wysokości 120 zł. Zachęcam również nowe osoby do tego sposobu nabywania tego czasopisma z uwagi na niższą cenę od egzemplarzowej.

Rada Rodziców wraz ze Szkoła Podstawową w Warszewicach zaprasza na Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się w niedzielę, 18 grudnia, od godz. 10.00 w budynku szkoły.

WARSZEWICE

4 grudnia 2022 – II Niedziela Adwentu

Dzień Modlitw w Intencji Kościoła na Wschodzie

9.15 – Za śp. Elżbietę Pardyka z okazji 12 rocznicy śmierci oraz za śp. brata Mariana Pardyka z okazji 28 rocznicy śmierci