BISKUPICE – Ogłoszenia duszpasterskie i intencje mszalne

III NIEDZIELA ADWENTU – NIEDZIELA GAUDETE

11 GRUDNIA 2022 ROKU

Dziękuję za ofiarę w wysokości 830 zł zeszłoniedzielnej zbiórki dodatkowej przeprowadzonej przez nasz parafialny Zespół Caritas z przeznaczeniem na bożonarodzeniowe paczki dla dzieci z parafii. Zebrane pieniądze zostały przekazane Panom Sołtysom z Biskupic i Brąchnowa jako dodatek do puli sołeckich przeznaczonych na ten cel.

Zapraszam na Msze o NMP w Adwencie, tzw. Roraty, które sprawowane są od poniedziałku do piątku o 17.00, a od czwartku 15 grudnia, ze względu na spowiedzi przedświąteczne w dekanacie – o 16.00.

Osoby należące do naszego parafialnego Kręgu Biblijnego i innych chętnych chcących zgłębiać bogactwo Pisma Świętego zapraszam na spotkanie w salce plebanijnej we wtorek na godz. 19.00..

Chorych z Biskupic i Brąchnowa ze spowiedzią przedświąteczną i Komunią świętą będę odwiedzał w najbliższy piątek, 16 grudnia, od godz. 11.00.

W przyszłą niedzielę, trzecią niedzielę miesiąca, tradycyjna kolekta gospodarcza przeznaczona będzie na nowe figury do stajenki bożonarodzeniowej do kościoła w Biskupicach. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Panie Zelatorki Róż Różańcowych proszę o odbieranie nowego numeru „Zwiastuna Różańcowego”.

Parafialna spowiedź adwentowa z pomocą księży z dekanatu odbędzie się w kościele w Biskupicach w przyszły poniedziałek, 19 grudnia, od 9.00 oraz od 17.00. Zapraszam do skorzystania z możliwości wyspowiadania się, aby z przyjęciem Komunii świętej przeżyć Boże Narodzenie.

Przy wyjściu można zabrać ze sobą plan kolęd na obecny rok liturgiczny. Kolędowanie rozpocznę od Warszewic ze względu, że w tej miejscowości odbędzie się najbliższa procesja Bożego Ciała oraz sołecko-parafialne dożynki. Na kolędy będę jeździł swoim samochodem bez ministrantów. Dla ministrantów za ich służbę przy ołtarzu w 2022 roku przeznaczone będzie 5% z ofiar składanych na potrzeby parafialne podczas kolęd. Proszę równocześnie o nieprzygotowywanie żadnych obiadów, poczęstunków ani zakończeń kolęd. Niech odwiedziny duszpasterskie będą czasem modlitwy i spotkania w rodzinie i z rodziną.

Proszę prenumeratorów tygodnika „Niedziela” o regulowanie wpłat za I kwartał 2023 roku w wysokości 120 zł. Zachęcam również nowe osoby do tego sposobu nabywania tego czasopisma z uwagi na niższą cenę od egzemplarzowej.

Przy okazji dzisiejszej Niedzieli Gaudete, zbliżających się Świat Bożego Narodzenia i końca roku kalendarzowego dziękuję za całoroczne zaangażowanie dla dobra naszej Parafii państwu: Marzannie Piórkowskiej, Marii Brzoska, Monice Puczkarskiej-Skiba, Ewelinie Łuczak, Wojciechowi Paciorek, Dorocie Paciorek, Alinie Jonatowskiej, Andrzejowi Sowa, Violetcie Muszytowskiej, Dominice Muszytowskiej, Joannie Niewiemskiej, Violetcie Borek, Iwonie Kowalskiej, Renacie Katlewskiej, Grażynie Bartkowiak, Sylwii Niemeic i Ilonie Sołtysiak. Wszystkim: Bóg zapłać.

Pan Wojciech Paciorek bardzo dziękuje za serdeczne przyjęcie przez Parafian opłatka na stół wigilijny i złożone ofiary. Jeżeli ktoś był nieobecny i nie otrzymał opłatka, można go odebrać w zakrystii.

Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

BISKUPICE

INTENCJE  MSZALNE

11 grudnia 2022 – III Niedziela Adwentu – Niedziela Gaudete

7.45 – Za śp. Tomasza Stróżyńskiego z okazji 28 rocznicy śmierci oraz za zmarłych Rodziców i Rodzeństwo Zimmer

10.30 – Za śp. Alojzego i Helenę Sztyrbickich z okazji 27 rocznicy śmierci Heleny oraz za śp. Małgorzatę Dobrzalską

12.00 – Msza dziękczynna z okazji 18 rocznicy urodzin Wiktorii oraz 15 rocznicy urodzin Kornelii z prośbą o błogosławieństwo Boże i moc Ducha Świętego na dalsze lata

Chrzest: Krystyna Hanna Markiewicz

12 grudnia 2022 – Poniedziałek

17.00 – Msza roratnia:

13 grudnia 2022 – Wtorek – Wspomnienie liturgiczne św. Łucji

17.00 – Msza roratnia: Za śp. Stanisława Blachowskiego w 11 rocznicę śmierci

14 grudnia 2022 – Środa – Wspomnienie liturgiczne św. Jana od Krzyża

16.30 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i nowenna do MB Nieustającej Pomocy

17.00 – Msza roratnia: Za śp. Longinę Syrocką z okazji 1 rocznicę śmierci

15 grudnia 2022 – Czwartek

16.00 – Msza roratnia: Za śp. Edwina, Zofię i Wojciecha Bonieckich

16 grudnia 2022 – Piątek

16.00 – Msza roratnia: Za śp. Łucję Szczukowską w 10 rocznicę śmierci

17 grudnia 2022 – Sobota

12.00 – Za śp. Jadwigę i Ludwika Cichorackich oraz zmarłych Rodziców i Rodzeństwo z obojga stron

18 grudnia 2022 – IV Niedziela Adwentu

7.45 – Za śp. Bogumiła Maćkowskiego z okazji 8 rocznicy śmierci

10.30 – Za śp. Teresę i Franciszka Kowalskich oraz za śp. Martę Pliszczyńską

12.00 – Za śp. Józefa Kościelskiego w 6 rocznicę śmierci oraz za śp. Marię i Czesławę Kościelskich