WARSZEWICE – Ogłoszenia duszpasterskie i intencje mszalne

III NIEDZIELA ADWENTU – NIEDZIELA GAUDETE

11 GRUDNIA 2022 ROKU

Zapraszam na Msze o NMP w Adwencie, tzw. Roraty, które sprawowane są od poniedziałku do piątku o 7.00. Proszę o przynoszenie lampionów.

Chorych z Warszewic ze spowiedzią przedświąteczną i Komunią świętą będę odwiedzał w najbliższy czwartek, 15 grudnia, od godz. 11.00.

W przyszłą niedzielę, trzecią niedzielę miesiąca, tradycyjna kolekta gospodarcza przeznaczona będzie na nowe oblachowanie kościoła w Warszewicach. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Panią Zelatorkę Róży Różańcowej proszę o odebranie nowego numeru „Zwiastuna Różańcowego”.

Parafialna spowiedź adwentowa z pomocą księży z dekanatu odbędzie się w kościele w Warszewicach w przyszły poniedziałek, 19 grudnia, od 9.00 oraz od 17.00. Zapraszam do skorzystania z możliwości wyspowiadania się, aby z przyjęciem Komunii świętej przeżyć Boże Narodzenie.

Przy wyjściu można zabrać ze sobą plan kolęd na obecny rok liturgiczny. Kolędowanie rozpocznę od Warszewic ze względu, że w tej miejscowości odbędzie się najbliższa procesja Bożego Ciała oraz sołecko-parafialne dożynki. Na kolędy będę jeździł swoim samochodem bez ministrantów. Dla ministrantów za ich służbę przy ołtarzu w 2022 roku przeznaczone będzie 5% z ofiar składanych na potrzeby parafialne podczas kolęd. Proszę równocześnie o nieprzygotowywanie żadnych obiadów, poczęstunków ani zakończeń kolęd. Niech odwiedziny duszpasterskie będą czasem modlitwy i spotkania w rodzinie i z rodziną.

Proszę prenumeratorów tygodnika „Niedziela” o regulowanie wpłat za I kwartał 2023 roku w wysokości 120 zł. Zachęcam również nowe osoby do tego sposobu nabywania tego czasopisma z uwagi na niższą cenę od egzemplarzowej.

Zapraszam osobę chętną do zapisania się do warszewickiej Żywej Róży. Jest jeszcze 1 wolne miejsce.

Poświęcone wigilijne opłatki można nabywać u pani Grażyny Bartkowiak w zakrystii lub w jej domu.

Przy okazji dzisiejszej Niedzieli Gaudete, zbliżających się Świat Bożego Narodzenia i końca roku kalendarzowego dziękuję za całoroczne zaangażowanie dla dobra naszej Parafii państwu: Marzannie Piórkowskiej, Marii Brzoska, Monice Puczkarskiej-Skiba, Ewelinie Łuczak, Wojciechowi Paciorek, Dorocie Paciorek, Alinie Jonatowskiej, Andrzejowi Sowa, Violetcie Muszytowskiej, Dominice Muszytowskiej, Joannie Niewiemskiej, Violetcie Borek, Iwonie Kowalskiej, Renacie Katlewskiej, Grażynie Bartkowiak, Sylwii Niemeic i Ilonie Sołtysiak. Wszystkim: Bóg zapłać.

Rada Rodziców wraz ze Szkoła Podstawową w Warszewicach zaprasza na Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, 18 grudnia, od godz. 10.00 w budynku szkoły.

WARSZEWICE

11 grudnia 2022 – III Niedziela Adwentu – Niedziela Gaudete

9.15 – Za śp. Edwarda Szarek z okazji 10 rocznicy śmierci i kolejnej rocznicy urodzin

12 grudnia 2022 – Poniedziałek