BISKUPICE – Ogłoszenia duszpasterskie i intencje mszalne

IV NIEDZIELA ADWENTU

18 GRUDNIA 2022 ROKU

Dziś, w trzecią niedzielę miesiąca, tradycyjna kolekta gospodarcza przeznaczona jest na nowe figury do stajenki bożonarodzeniowej do kościoła w Biskupicach. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Zapraszam na ostatnie w tegorocznym adwencie Roraty, które sprawowane będą od poniedziałku do piątku o 16.00 ze względu na spowiedzi przedświąteczne w dekanacie.

Parafialna spowiedź adwentowa z pomocą księży z dekanatu odbędzie się w kościele w Biskupicach w jutro, w poniedziałek 19 grudnia, od 9.00 oraz od 17.00. Zapraszam do skorzystania z możliwości wyspowiadania się, aby z przyjęciem Komunii świętej przeżyć Boże Narodzenie.

Zapraszam na Mszę świętą wigilijno-pasterską do kościoła w Warszewicach w Wigilię, w sobotę 24 grudnia, na 21.00. Natomiast Msze w kościele w Biskupicach w dzień Bożego Narodzenia, w niedzielę 25 grudnia, sprawowane będą: o 0.00 – (północ) – Pasterka, o 10.30 i 12.00. Nie będzie Mszy o 7.45.

Ofiary złożone przy Żłóbku z nowymi figurami przeznaczone będą na potrzeby misyjne. Bóg zapłać.

Przy wyjściu można zabrać ze sobą plan kolęd na obecny rok liturgiczny. Kolędowanie rozpocznę od Warszewic ze względu, że w tej miejscowości odbędzie się najbliższa procesja Bożego Ciała oraz sołecko-parafialne dożynki. Na kolędy będę jeździł swoim samochodem bez ministrantów. Dla ministrantów za ich służbę przy ołtarzu w 2022 roku przeznaczone będzie 5% z ofiar składanych na potrzeby parafialne podczas kolęd. Proszę równocześnie o nieprzygotowywanie żadnych obiadów, poczęstunków ani zakończeń kolęd. Niech odwiedziny duszpasterskie będą czasem modlitwy i spotkania w rodzinie i z rodziną.

Proszę prenumeratorów tygodnika „Niedziela” o regulowanie wpłat za I kwartał 2023 roku w wysokości 120 zł. Zachęcam również nowe osoby do tego sposobu nabywania tego czasopisma z uwagi na niższą cenę od egzemplarzowej.

Poświęcony opłatek na stół wigilijny można odebrać u pana Wojciecha w zakrystii.

Dziękuję panu Kazimierzowi Rocheckiemu z Łubianki za ofiarowane choinki do kościoła w Biskupicach. Bóg zapłać.

BISKUPICE

18 grudnia 2022 – IV Niedziela Adwentu

7.45 – Za śp. Bogumiła Maćkowskiego z okazji 8 rocznicy śmierci

10.30 – Za śp. Teresę i Franciszka Kowalskich oraz za śp. Martę Pliszczyńską