WARSZEWICE – Ogłoszenia duszpasterskie i intencje mszalne

IV NIEDZIELA ADWENTU

18 GRUDNIA 2022 ROKU

Dziś, w trzecią niedzielę miesiąca, tradycyjna kolekta gospodarcza przeznaczona jest na nowe oblachowanie kościoła w Warszewicach. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Zapraszam na ostatnie w tegorocznym adwencie Roraty, które sprawowane będą od poniedziałku do piątku o 7.00.

Parafialna spowiedź adwentowa z pomocą księży z dekanatu w kościele w Warszewicach odbędzie się jutro, w poniedziałek, 19 grudnia, od 9.00 oraz od 17.00. Zapraszam do skorzystania z możliwości wyspowiadania się, aby z przyjęciem Komunii świętej przeżyć Boże Narodzenie.

Zapraszam na Mszę świętą wigilijno-pasterską w Wigilię, w sobotę, 24 grudnia, na 21.00 oraz na Mszę w dzień Bożego Narodzenia, w niedzielę, 25 grudnia, o 9.15.

Przy wyjściu można zabrać ze sobą plan kolęd na obecny rok liturgiczny. Kolędowanie rozpocznę od Warszewic ze względu, że w tej miejscowości odbędzie się najbliższa procesja Bożego Ciała oraz sołecko-parafialne dożynki. Na kolędy będę jeździł swoim samochodem bez ministrantów. Dla ministrantów za ich służbę przy ołtarzu w 2022 roku przeznaczone będzie 5% z ofiar składanych na potrzeby parafialne podczas kolęd. Proszę równocześnie o nieprzygotowywanie żadnych obiadów, poczęstunków ani zakończeń kolęd. Niech odwiedziny duszpasterskie będą czasem modlitwy i spotkania w rodzinie i z rodziną.

Proszę prenumeratorów tygodnika „Niedziela” o regulowanie wpłat za I kwartał 2023 roku w wysokości 120 zł. Zachęcam również nowe osoby do tego sposobu nabywania tego czasopisma z uwagi na niższą cenę od egzemplarzowej.

Zapraszam osobę chętną do zapisania się do warszewickiej Żywej Róży. Jest jeszcze 1 wolne miejsce.

Poświęcone wigilijne opłatki można nabywać u pani Grażyny Bartkowiak w zakrystii lub w jej domu.

Dziękuję panu Romanowi Stodulskiemu za ofiarowane choinki do kościoła w Warszewicach. Bóg zapłać.

Rada Rodziców wraz ze Szkoła Podstawową w Warszewicach zaprasza na Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, 18 grudnia, od godz. 10.00 w budynku szkoły.

Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

WARSZEWICE

INTENCJE  MSZALNE

18 grudnia 2022 – IV Niedziela Adwentu

9.15 – Za śp. Bolesława Betcher i śp. Marię Szczechowską z okazji 21 rocznicy śmierci obojga oraz za śp. Antoninę Betcher z okazji 11 rocznicy śmierci i za śp. Tadeusza Iwickiego z okazji 4 rocznicy śmierci

19 grudnia 2022 – Poniedziałek – Dzień Parafialnej Spowiedzi Adwentowej

7.00 – Msza roratnia: Za zmarłego Patryka Barańskiego z okazji kolejnej rocznicy urodzin

9.00 – Parafialna spowiedź adwentowa z Komunią świętą

17.00 – Parafialna spowiedź adwentowa z Komunią świętą

20 grudnia 2022 – Wtorek

7.00 – Msza roratnia:

21 grudnia 2022 – Środa

7.00 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Msza roratnia: Za śp. Klarę i Ksawerego Walter

22 grudnia 2022 – Czwartek

7.00 – Msza roratnia:

23 grudnia 2022 – Piątek

7.00 – Msza roratnia:

24 grudnia 2022 – Sobota – Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia

21.00 – Msza wigilijno–pasterska: Za Parafian

25 grudnia 2022 – Niedziela Uroczystości Bożego Narodzenia

9.15 – Za Parafian