WARSZEWICE – Ogłoszenia duszpasterskie i intencje mszalne

NIEDZIELA UROCZYSTOŚCI BOŻEGO NARODZENIA

25 GRUDNIA 2022 ROKU

Niech duch Bożego Narodzenia przenika nasze domy i rodziny. Niech połączy nas wiara i radość z narodzin Zbawiciela. Każdemu z Was życzę spokoju, nadziei, przebaczenia i pojednania. Niech światło płynące z betlejemskiego żłóbka opromienia Wasze życie. Niech światło to rozświetla w mądrości i roztropności szarość codziennych wyborów. Niech nowonarodzony Pan Jezus wszystkim Wam błogosławi. Z pamięcią w modlitwie – Ks. Wiktor

Dziękuję za zeszłoniedzielne ofiary w wysokości 570 zł złożone na tradycyjną kolektę gospodarczą przeznaczoną na nowe oblachowanie kościoła w Warszewicach. Bóg zapłać.

Ofiary złożone przy żłóbku przeznaczone są na potrzeby misyjne. Bóg zapłać.

Przy wyjściu można zabrać ze sobą plan kolęd na obecny rok liturgiczny. Kolędowanie rozpocznę od Warszewic ze względu, że w tej miejscowości odbędzie się najbliższa procesja Bożego Ciała oraz sołecko-parafialne dożynki. Na kolędy będę jeździł swoim samochodem bez ministrantów. Dla ministrantów za ich służbę przy ołtarzu w 2022 roku przeznaczone będzie 5% z ofiar składanych na potrzeby parafialne podczas kolęd. Proszę równocześnie o nieprzygotowywanie żadnych obiadów, poczęstunków ani zakończeń kolęd. Niech odwiedziny duszpasterskie będą czasem modlitwy i spotkania w rodzinie i z rodziną.

Zapraszam osobę chętną do zapisania się do warszewickiej Żywej Róży. Jest jeszcze 1 wolne miejsce.

Dziękuję panom: Andrzejowi Padykuła, Krzysztofowi Ochnio, Wiesławowi Zakrzewskiemu, Jarosławowi Królik i Bolesławowi Szczechowskiemu za ustawienie żłobka oraz choinek i posprzątanie parkingu przed kościołem. Dziękuję też panu Romanowi Stodulskiemu za ofiarowanie i udekorowanie choinki przy Grocie Matki Bożej w Warszewicach. Bóg zapłać.

Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

WARSZEWICE

INTENCJE  MSZALNE

25 grudnia 2022 – Niedziela Uroczystości Bożego Narodzenia

9.15 – Za Parafian

26 grudnia 2022 – Poniedziałek – Święto św. Szczepana

9.15 – Za śp. Wiesława i Władysławę Basiewicz

30 grudnia 2022 – Piątek – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

18.00 – Za śp. Henryka Ochnio z okazji 1 rocznicy śmierci

1 stycznia 2022 – Niedziela Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

9.15 – Za śp. Czesława i Agnieszkę Małkowskich, za śp. Teresę i Henryka Kościńskich oraz za śp. Piotra Kościńskiego