WARSZEWICE – Ogłoszenia duszpasterskie i intencje mszalne

NIEDZIELA UROCZYSTOŚCI ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

1 STYCZNIA 2023 ROKU

Na Nowy 2023 Rok życzę obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej – Bożej Rodzicielki. Niech nowa nadzieja na realizację planów i marzeń rozkwita w sercach i Waszych Rodzinach. Szczęść Boże. Z pamięcią w modlitwie – Ks. Wiktor

Dziękuję za zeszłoponiedziałkowe ofiary w całości parafii w wysokości 820 zł złożone na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Bóg zapłać.

W środę, 4 stycznia, zapraszam do skorzystania ze spowiedzi pierwszopiątkowej od 17.45.

Na Mszę środową, w pierwszą środę miesiąca, zapraszam osoby należące do warszewickiej Żywej Róży. Po Mszy odbędzie się krótkie spotkanie formacyjne. Spotkania takie odbywać się będą, w miarę możliwości, właśnie po Mszach w pierwsze środy miesiąca. Zapraszam osobę chętną do zapisania się do warszewickiej Żywej Róży. Jest jeszcze 1 wolne miejsce.

W piątek, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – tzw. Trzech Króli. Zapraszam na Mszę świętą z poświęceniem kredy i kadzidła o 9.15. Tradycyjnie tego dnia  przy wyjściu z kościoła odbędzie się zbiórka dodatkowa na potrzeby misji katolickich. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Osoby należące do naszych Rad Parafialnych, do Stowarzyszenia Najświętszego Serca Pana Jezusa, do Żywych Róż, do Kręgu Biblijnego, Panią Dekoratorkę, osoby dbające o porządek w kościele, ministrantów oraz wolontariuszy, którzy w minionym roku pomagali w pracach parafialnych zapraszam na parafialne spotkanie opłatkowe do Świetlicy Wiejskiej w Biskupicach w piątek, 6 stycznia, na godz. 15.00.

Kandydatów do bierzmowania zapraszam do kościoła w Biskupicach na kolejne spotkanie formacyjne w przyszłą niedzielę, 8 stycznia, na godz. 13.00.

Ofiary złożone przy żłóbku przeznaczone są na potrzeby misyjne. Bóg zapłać.

Przy wyjściu można zabrać ze sobą plan kolęd na obecny rok liturgiczny. Kolędowanie rozpocznę od Warszewic ze względu, że w tej miejscowości odbędzie się najbliższa procesja Bożego Ciała oraz sołecko-parafialne dożynki. Na kolędy będę jeździł swoim samochodem bez ministrantów. Dla ministrantów za ich służbę przy ołtarzu w 2022 roku przeznaczone będzie 5% z ofiar składanych na potrzeby parafialne podczas kolęd. Proszę równocześnie o nieprzygotowywanie żadnych obiadów, poczęstunków ani zakończeń kolęd. Niech odwiedziny duszpasterskie będą czasem modlitwy i spotkania w rodzinie i z rodziną.

Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

WARSZEWICE

INTENCJE  MSZALNE

1 stycznia 2023 – Niedziela Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Nowy Rok

9.15 – Za śp. Czesława i Agnieszkę Małkowskich, za śp. Teresę i Henryka Kościńskich oraz za śp. Piotra Kościńskiego

4 stycznia 2023 – Środa

17.45 – Spowiedź pierwszopiątkowa i nowenna do MB Nieustającej Pomocy

18.15 – Za śp. Józefa Szczechowskiego, za śp. Zbigniewa Hejda oraz za śp. Rozalię Jabłońską

Spotkanie formacyjne dla warszewickiej róży Żywego Różańca

6 stycznia 2023 – Piątek – Uroczystość Objawienia Pańskiego

Pierwszy Piątek Miesiąca

9.15 – Za śp. Tomasza i Piotra Soszka

15.00 – Parafialne Spotkanie Opłatkowe w Świetlicy Wiejskiej w Biskupicach

8 stycznia 2023 – Niedziela Święta Chrztu Pańskiego

9.15 – Za śp. Marię Bolinowską w 2 rocznicę śmierci

13.00 – Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania w kościele w Biskupicach