BISKUPICE – Ogłoszenia duszpasterskie i intencje mszalne

NIEDZIELA UROCZYSTOŚCI CHRZTU PAŃSKIEGO

8 STYCZNIA 2023 ROKU

Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra zaczyna się I część okresu zwykłego w ciągu roku, która trwać będzie do wtorku, 21 lutego, przed Środą Popielcową.

Dziękuję za zeszłopiątkowe ofiary w całości parafii w wysokości 420 zł złożone na potrzeby misji katolickich. Bóg zapłać.

Dziękuję za obecność i świadectwo wiary na zeszłopiątkowym Parafialnym Spotkaniu Opłatkowym, a szczególnie uczniom ze Szkoły Podstawowej w Brąchnowie wraz z panem katechetą Wojciechem Paciorek za przedstawienie słowno-muzyczne o Bożym Narodzeniu, panu sołtysowi biskupickiemu Piotrowi Łuczak za udostępnienie Sali Wiejskiej oraz Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich z Biskupic i Brąchnowa za przygotowanie poczęstunku. Wszystkim: Bóg zapłać i do zobaczenia za rok.

Kandydatów do bierzmowania zapraszam na kolejne spotkanie formacyjne w dzisiejszą niedzielę
na godz. 13.00.

W przyszłą niedzielę, trzecią niedzielę miesiąca, tradycyjna kolekta gospodarcza przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła w Biskupicach. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Ofiary złożone przy żłóbku z nowymi figurami przeznaczone są na potrzeby misyjne. Bóg zapłać.

Przy wyjściu można zabrać ze sobą plan kolęd na obecny rok liturgiczny. Kolędowanie rozpocznę od Warszewic ze względu, że w tej miejscowości odbędzie się najbliższa procesja Bożego Ciała oraz sołecko-parafialne dożynki. Na kolędy będę jeździł swoim samochodem bez ministrantów. Dla ministrantów za ich służbę przy ołtarzu w 2022 roku przeznaczone będzie 5% z ofiar składanych na potrzeby parafialne podczas kolęd. Proszę równocześnie o nieprzygotowywanie żadnych obiadów, poczęstunków ani zakończeń kolęd. Niech odwiedziny duszpasterskie będą czasem modlitwy i spotkania w rodzinie i z rodziną. Do jutra kolęduję w Warszewicach, a od wtorku do czwartku, 19 stycznia, w Biskupicach.

8 stycznia 2023 – Niedziela Święta Chrztu Pańskiego

7.45 – Za śp. Mieczysława Ziółkowskiego z okazji imienin i urodzin oraz za śp. Jacka Ziółkowskiego

10.30 – Za śp. Jadwigę i Ludwika Cichorackich oraz za zmarłych Rodziców i Rodzeństwo z obojga stron

12.00 – Za śp. Jadwigę z okazji 11 rocznicy śmierci i Franciszka Gładyszewskich