WARSZEWICE – Ogłoszenia duszpasterskie i intencje mszalne

NIEDZIELA UROCZYSTOŚCI CHRZTU PAŃSKIEGO

8 STYCZNIA 2023 ROKU

Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra zaczyna się I część okresu zwykłego w ciągu roku, która trwać będzie do wtorku, 21 lutego, przed Środą Popielcową.

Dziękuję za zeszłopiątkowe ofiary w całości parafii w wysokości 420 zł złożone na potrzeby misji katolickich. Bóg zapłać.

Dziękuję za obecność i świadectwo wiary na zeszłopiątkowym Parafialnym Spotkaniu Opłatkowym, a szczególnie uczniom ze Szkoły Podstawowej w Brąchnowie wraz z panem katechetą Wojciechem Paciorek za przedstawienie słowno-muzyczne o Bożym Narodzeniu, panu sołtysowi biskupickiemu Piotrowi Łuczak za udostępnienie Sali Wiejskiej oraz Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich z Biskupic i Brąchnowa za przygotowanie poczęstunku. Wszystkim: Bóg zapłać i do zobaczenia za rok.

Kandydatów do bierzmowania zapraszam do kościoła w Biskupicach na kolejne spotkanie formacyjne w dzisiejszą niedzielę na godz. 13.00.

W przyszłą niedzielę, trzecią niedzielę miesiąca, tradycyjna kolekta gospodarcza przeznaczona będzie na przyszłe remonty kościoła w Warszewicach. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Ofiary złożone przy żłóbku przeznaczone są na potrzeby misyjne. Bóg zapłać.

Przy wyjściu można zabrać ze sobą plan kolęd na obecny rok liturgiczny. Kolędowanie rozpocznę od Warszewic ze względu, że w tej miejscowości odbędzie się najbliższa procesja Bożego Ciała oraz sołecko-parafialne dożynki. Na kolędy będę jeździł swoim samochodem bez ministrantów. Dla ministrantów za ich służbę przy ołtarzu w 2022 roku przeznaczone będzie 5% z ofiar składanych na potrzeby parafialne podczas kolęd. Proszę równocześnie o nieprzygotowywanie żadnych obiadów, poczęstunków ani zakończeń kolęd. Niech odwiedziny duszpasterskie będą czasem modlitwy i spotkania w rodzinie i z rodziną. Do jutra kolęduję w Warszewicach, a od wtorku do czwartku, 19 stycznia, w Biskupicach.

Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE  MSZALNE

8 stycznia 2023 – Niedziela Święta Chrztu Pańskiego

9.15 – Za śp. Marię Bolinowską w 2 rocznicę śmierci

13.00 – Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania w kościele w Biskupicach

15 stycznia 2023 – II Niedziela Zwykła

9.15 – Za śp. Radka Królik w 43 rocznicę urodzin oraz za śp. Edytę Iwańską