WARSZEWICE – Ogłoszenia duszpasterskie i intencje mszalne

ROZPOCZĘCIE TYGODNIA MODLITW O TRZEŹWOŚĆ NARODU

DZIEŃ NAUKI POLSKIEJ

19 LUTEGO 2023 ROKU

Dziękuję za zeszłoniedzielne ofiary zbiórki dodatkowej dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii w wysokości 1.300 zł, w tym w warszewickim kościele zebranych zostało 430 zł.

W dzisiejszą niedzielę tradycyjna kolekta gospodarcza w trzecią niedzielę miesiąca przeznaczona jest na bieżące opłaty.

W środę, 22 lutego, o godz. 14.00, w kościele w Biskupicach odbędzie się pogrzeb, zmarłego wczoraj w wieku 60 lat mieszkańca Warszewic, śp. Ryszarda Pleskot. Różaniec za zmarłego do wtorku o 17.00 w warszewickim kościele, a w dniu pogrzebu – w biskupickiej kostnicy o 13.30. W trakcie różańca będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi w kościele.

W środę, 22 lutego, w Środę Popielcową, zapraszam na Mszę świętą z posypaniem głów popiołem jako znakiem pokutnym na rozpoczęcie Wielkiego Postu na 18.15. W niedzielę po Mszy także będzie możliwość skorzystania z tego gestu pokutnego przez tych, którzy nie będą mogli być w środę. Ofiary zbiórki środowej proszę potraktować jako jałmużnę postną z przeznaczeniem dla potrzebujących.

Osoby należące do naszej parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszam na spotkanie w plebanii jutro, w poniedziałek, na godz. 19.00.

Osoby należące do naszej parafialnej Rady Gospodarczej zapraszam na spotkanie w plebanii w czwartek, 23 lutego, na godz. 19.00.

W piątek, 24 lutego, zapraszam na 17.45 – na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali w przyszłą niedzielę na 9.00.

19 lutego 2023 – VII Niedziela Zwykła

Rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu

Dzień Nauki Polskiej

9.15 – Za śp. Marka Wiśniewskiego z okazji 25 rocznicy śmierci, za śp. Janusza Wiśniewskiego z okazji 15 rocznicy śmierci