WARSZEWICE – Ogłoszenia duszpasterskie i intencje mszalne

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

NIEDZIELA MODLITWY O POKÓJ I POMOCY OFIAROM WOJNY NA UKRAINIE

26 LUTEGO 2023 ROKU

Dziękuję za zeszłoniedzielne ofiary kolekty gospodarczej w wysokości 660 zł przeznaczone na bieżące opłaty. Bóg zapłać za ofiary.

Dziękuję za zeszłośrodowe ofiary w wysokości 1.180 zł, w tym z kościoła w Warszewicach – 320 zł, jako jałmużnę postną z przeznaczeniem dla potrzebujących. Bóg zapłać za ofiary.

Dziś przy wyjściu odbywa się zbiórka dodatkowa dla ofiar wojny na Ukrainie ogłoszona przez Przewodniczącego Episkopatu Polski z okazji 1 rocznicy trwającego najazdu wojsk rosyjskich na Ukrainę. Bóg zapłać za ofiary.

Jutro, w poniedziałek, 27 lutego, o godz. 14.00, w kościele w Biskupicach odbędzie się pogrzeb, zmarłego w środę 22 lutego w wieku 61 lat mieszkańca Warszewic, śp. Zbigniewa Kwiatkowskiego. Różaniec za zmarłego dziś o 18.00 w warszewickim kościele, a w dniu pogrzebu – w biskupickiej świątyni o 13.30. W dniu pogrzebu w trakcie różańca będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi.

Po wieczornej Mszy środowej, w pierwszą środę miesiąca, osoby należące do naszej parafialnej Żywej Róży z Warszewic zapraszam na comiesięczne spotkanie formacyjne.

Chorych z Warszewic odwiedzę z posługą sakramentalną w pierwszy czwartek marca, tj. 2 marca, od 10.00.

W piątek, 3 marca, w pierwszy piątek miesiąca, zapraszam na możliwość skorzystania ze spowiedzi – od godz. 17.45, na 18.15 – na  Mszę świętą, a na 18.45 – na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Zapraszam na nabożeństwa Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu po Mszach świętych.

Kandydatów do bierzmowania, w ramach comiesięcznego spotkania formacyjnego, zapraszam do kościoła w Biskupicach na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem o Męce Pańskiej w przyszłą niedzielę, 5 marca,  na 12.45.

W przyszłą niedzielę, tradycyjnie w II niedzielę Wielkiego Postu, odbędzie się zbiórka dodatkowa na potrzeby misji katolickich. Bóg zapłać za ofiary.

Proszę Panie Zelatorki naszych parafialnych róż Żywego Różańca o odbieranie nowego numeru „Zwiastuna Różańcowego”.

Ofiary za kartki do spowiedzi przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za ofiary.

Informacja od biskupickiego sołtysa pana Piotra Łuczak: „Parking przy kościele w Biskupicach będzie nieczynny do wtorku 7 marca br. Przebudowa (remont) jest finansowana przez Stowarzyszenie „Biskupiczanie”, a prace wykonane są społecznie przez mieszkańców Biskupic dla poprawy estetyki i funkcjonalności przykościelnego parkingu”.

26 lutego 2023 – I Niedziela Wielkiego Postu

9.15 – Za śp. Stefanię i Aleksandra Miszkurka

Gorzkie Żale cz. 1

27 lutego 2023 – Poniedziałek