BISKUPICE – Ogłoszenia duszpasterskie i intencje mszalne

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

NIEDZIELA MODLITWY I SOLIDARNOŚCI Z MISJONARZAMI I MISJONARKAMI

5 MARCA 2023 ROKU

Dziękuję za zeszłoniedzielną zbiórkę w wysokości 430 zł dla ofiar wojny na Ukrainie ogłoszoną przez Przewodniczącego Episkopatu Polski z okazji 1 rocznicy trwającego najazdu wojsk rosyjskich na Ukrainę. Bóg zapłać.

Dziś przy wyjściu, tradycyjnie w II niedzielę Wielkiego Postu, odbywa się zbiórka dodatkowa, na potrzeby misji katolickich. Bóg zapłać.

Zapraszam na nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniami o Męce Pańskiej w niedziele Wielkiego Postu na 12.45. W dzisiejszą niedzielę na to nabożeństwo, w ramach spotkania formacyjnego, zapraszam kandydatów do bierzmowania.

Osoby zainteresowane zgłębianiem bogactwa Pisma Świętego zapraszam na spotkanie naszego parafialnego Kręgu Biblijnego we wtorek w plebanii na godz. 19.00.

Zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek na 16.30.

Przy wyjściu wyłożony jest plan parafialnych rekolekcji wielkopostnych – odnowienia zeszłorocznych misji ewangelizacyjnych, które rozpoczną się w czwartek, 9 marca, i trwać będą do przyszłej niedzieli, 12 marca. Zachęcam do uczestnictwa. W przyszłą niedzielę, 12 marca, która kończyć będzie nasze parafialne rekolekcje wielkopostne – renowację misji ewangelizacyjnych, kolekta przeznaczona będzie dla ojca rekolekcjonisty jako nasze podziękowanie za przeprowadzone rekolekcje. Już dziś dziękuję za te ofiary.

Kartki do spowiedzi wyłożone są przy wyjściu w koszyku. Ofiary za kartki do spowiedzi przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za ofiary.

Proszę prenumeratorów czasopisma „Niedziela” o regulowanie wpłat za II kwartał 2023 r. w wysokości 120 zł. Zachęcam nowe osoby do zapisania się do parafialnej prenumeraty ze względu na jej korzystny koszt.

Informacja od biskupickiego sołtysa pana Piotra Łuczak: „Parking przy kościele w Biskupicach będzie nieczynny do wtorku 7 marca br. Przebudowa (remont) jest finansowana przez Stowarzyszenie „Biskupiczanie”, a prace wykonane zostały społecznie przez mieszkańców Biskupic dla poprawy estetyki i funkcjonalności przykościelnego parkingu”.

W miniony piątek odbył się pogrzeb, zmarłej w sobotę 25 lutego w wieku 65 lat mieszkanki Biskupic, śp. Anny Cichorackiej.

5 marca 2023 – II Niedziela Wielkiego Postu

7.45 – Za śp. rodziców Helenę w 30 rocznicę śmierci i Alfonsa Kujawskich oraz za śp. Leokadię i Feliksa Ziółkowskich

10.30 – Za śp. Kazimierza Kazanieckiego z okazji imienin

12.00 – Za śp. Zofię w 15 rocznicę śmierci i Kazimierza Okońskich oraz za zmarłych z Rodzin: Okońskich i Blachowskich