WARSZEWICE – Ogłoszenia duszpasterskie i intencje mszalne

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

NIEDZIELA MODLITWY I SOLIDARNOŚCI Z MISJONARZAMI I MISJONARKAMI

5 MARCA 2023 ROKU

Dziękuję za zeszłoniedzielną zbiórkę w wysokości 250 zł dla ofiar wojny na Ukrainie ogłoszoną przez Przewodniczącego Episkopatu Polski z okazji 1 rocznicy trwającego najazdu wojsk rosyjskich na Ukrainę. Bóg zapłać.

Dziś przy wyjściu, tradycyjnie w II niedzielę Wielkiego Postu, odbywa się zbiórka dodatkowa, na potrzeby misji katolickich. Bóg zapłać.

Zapraszam na nabożeństwa Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu po Mszach świętych.

Kandydatów do bierzmowania, w ramach comiesięcznego spotkania formacyjnego, zapraszam do kościoła w Biskupicach na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem o Męce Pańskiej w dzisiejszą niedzielę,  na 12.45.

Przy wyjściu wyłożony jest plan parafialnych rekolekcji wielkopostnych – odnowienia zeszłorocznych misji ewangelizacyjnych, które rozpoczną się w czwartek, 9 marca, i trwać będą do przyszłej niedzieli, 12 marca. Zachęcam do uczestnictwa. W przyszłą niedzielę, 12 marca, która kończyć będzie nasze parafialne rekolekcje wielkopostne – renowację misji ewangelizacyjnych, kolekta przeznaczona będzie dla ojca rekolekcjonisty jako nasze podziękowanie za przeprowadzone rekolekcje. Już dziś dziękuję za te ofiary.

Kartki do spowiedzi wyłożone są przy wyjściu w koszyku. Ofiary za kartki do spowiedzi przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za ofiary.

Proszę prenumeratorów czasopisma „Niedziela” o regulowanie wpłat za II kwartał 2023 r. w wysokości 120 zł. Zachęcam nowe osoby do zapisania się do parafialnej prenumeraty ze względu na jej korzystny koszt.

Informacja od biskupickiego sołtysa pana Piotra Łuczak: „Parking przy kościele w Biskupicach będzie nieczynny do wtorku 7 marca br. Przebudowa (remont) jest finansowana przez Stowarzyszenie „Biskupiczanie”, a prace wykonane zostały społecznie przez mieszkańców Biskupic dla poprawy estetyki i funkcjonalności przykościelnego parkingu”.

W miniony piątek odbył się pogrzeb, zmarłej w sobotę 25 lutego w wieku 65 lat mieszkanki Biskupic, śp. Anny Cichorackiej.

Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE  MSZALNE

5 marca 2023 – II Niedziela Wielkiego Postu

9.15 – Za śp. Helenę, Stanisława i Kazimierza Bartkowiak oraz za śp. Teresę Jaskulską

Gorzkie Żale cz. 2

Kościół w Biskupicach: 12.45 – Gorzkie Żale cz. 2 z kazaniem pasyjnym z udziałem kandydatów do bierzmowania

8 marca 2023 – Środa – Dzień Kobiet

Nowenna

18.15 – Za śp. Urszulę Szarek i śp. Marię Szczechowską z okazji urodzin obojga

9 marca 2023 – Czwartek – Początek Parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych

18.30 – O dobre owoce parafialnych rekolekcji wielkopostnych

Po Mszy: Apel Jasnogórski

10 marca 2023 – Piątek

18.30 – Za śp. Zofię Walter w 5 rocznicę śmierci

Po Mszy: Droga Krzyżowa i Apel Jasnogórski

11 marca 2023 – Sobota

18.30 – Za śp. Apolonię i Edwarda Sobiesiak

Po Mszy: Apel Jasnogórski

12 marca 2023 – III Niedziela Wielkiego Postu

Zakończenie Parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych

9.15 – Za śp. Ericha Jaskulskiego z okazji 2 rocznicy śmierci

Gorzkie Żale cz. 3

Okazja do spowiedzi w środy i piątki na 15 minut przed nabożeństwami