BISKUPICE – Ogłoszenia duszpasterskie i intencje mszalne

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26 MARCA 2023 ROKU

Tradycyjnie od dzisiejszej niedzieli do Wielkiego Piątku w kościołach zasłonięte zostają krzyże na znak zbliżającego się czasu Wielkiego Tygodnia Męki Pańskiej.

Dziękuję za zeszłoniedzielną tradycyjną kolektę gospodarczą w trzecią niedzielę miesiąca w wysokości 1.980 zł przeznaczoną na opłacenie ogrzewania. Bóg zapłać.

W dzisiejszą niedzielę odbywa się zbiórka dodatkowa na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Zapraszam na nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniami o Męce Pańskiej w niedziele Wielkiego Postu na 12.45. W przyszłą niedzielę na to nabożeństwo, w ramach spotkania formacyjnego, zapraszam kandydatów do bierzmowania.

Osoby zainteresowane zgłębianiem bogactwa Pisma Świętego zapraszam na spotkanie naszego parafialnego Kręgu Biblijnego we wtorek w plebanii na godz. 19.00.

Rodziców i dzieci grupy biskupickiej przygotowujące się do I Komunii zapraszam na spotkanie informacyjne do kościoła w najbliższy czwartek na 17.30.

Zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek na 16.30.

W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Z uwagi na mój wyjazd na spowiedzi wielkopostne do Złejwsi Wielkiej i Przeczna tradycyjny comiesięczny dzień fatimski ograniczony będzie do Mszy świętej w intencji naszej Parafii i Rodziny Fatimskiej sprawowanej już o 7.45.

Proszę Panie Zelatorki naszych parafialnych róż Żywego Różańca o odbieranie nowego numeru „Zwiastuna Różańcowego”.

Kartki do spowiedzi wyłożone są przy wyjściu w koszyku. Ofiary za kartki do spowiedzi przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za ofiary.

Proszę prenumeratorów czasopisma „Niedziela” o regulowanie wpłat za II kwartał 2023 r. w wysokości 120 zł. Zachęcam nowe osoby do zapisania się do parafialnej prenumeraty ze względu na jej korzystny koszt.

Dziękuję KGW z Biskupic i Brąchnowa na przygotowanie posiłków w plebanii podczas wczorajszej parafialnej spowiedzi wielkopostnej. Bóg zapłać.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Mariusz Gajtkowski z Brąchnowa oraz Michalina Rzadkiewicz z Łubianki – zapowiedź pierwsza. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Mateusz Jakub Znaniecki z Biskupic oraz Kamila Kluczyk z Biskupic – zapowiedź druga. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

Skorzystać ze spowiedzi można od poniedziałku do soboty na pół godziny przed nabożeństwami.

26 marca 2023 – V Niedziela Wielkiego Postu

7.45 – Za śp. Stanisławę w 13 rocznicę śmierci i Jana Noworackich

10.30 – Za śp. Jadwigę i Ludwika Cichorackich oraz za zmarłych Rodziców i Rodzeństwo z obojga stron

12.00 – Za śp. Józefa, Marię i Czesławę Kościelskich oraz za śp. Józefę i Jana Stanisławiak