BISKUPICE – Ogłoszenia duszpasterskie i intencje mszalne

VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

NIEDZIELA PALMOWA MEKI PAŃSKIEJ

2 KWIETNIA 2023 ROKU

Zapraszam na, ostatnie w tegorocznym Wielkim Poście, nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym na 12.45. Na nabożeństwo to, w ramach spotkania formacyjnego, zapraszam kandydatów do bierzmowania.

Chorych z Biskupic i Brąchnowa z przedświąteczną posługą sakramentalną odwiedzę we wtorek od 11.00. Proszę o zgłaszanie chorych do odwiedzin spoza tych, których regularnie odwiedzam z Komunią świętą.

W środę po Mszy zapraszam na spotkanie formacyjne dla róż Żywego Różańca z Biskupic i Brąchnowa.

Ministrantów i lektorów zapraszam na obowiązkową zbiórkę przed Triduum Paschalnym w kościele w środę na 18.00.

W Wielki Czwartek na Mszę Wieczerzy Pańskiej zapraszam na godzinę 18.00. Zapraszam na adorowanie Pana Jezusa w Ciemnicy do 21.00. Adoracja zakończona będzie odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

Wielki Piątek na Liturgię Męki Pańskiej zapraszam na godzinę 18.00. Ofiary składane przy adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie kościołów z Ziemi Świętej. Bóg zapłać za te ofiary. Przypominam, że tego dnia obowiązuje post ścisły. Zapraszam na adorowanie Pana Jezusa w Ciemnicy od 17.00, a w Grobie – do 21.00. Adoracja zakończona będzie odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

W Wieki Piątek przypada I Piątek Miesiąca. Na skorzystanie ze spowiedzi zapraszam od 17.00.

W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie o 10.00, 10.30, 11.00 i 11.30.

W Wielką Sobotę na Liturgię Wigilii Paschalnej zapraszam na godzinę 19.30. Proszę o przyniesienie ze sobą świec na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Zapraszam na adorowanie Pana Jezusa w Grobie od 15.00. Adoracja rozpoczęta będzie odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zapraszam na Mszę z procesją rezurekcyjną o 6.00 rano. Zapraszam na adorowanie Pana Jezusa w Grobie od 5.30. Pozostałe Msze sprawowane będą o 10.30 i 12.00.

Kartki do spowiedzi wyłożone są przy wyjściu w koszyku. Ofiary za kartki do spowiedzi przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za ofiary.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Kacper Mazerski z Łysomic oraz Natalia Anna Matłosz z Biskupic – zapowiedź pierwsza. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Mariusz Gajtkowski z Brąchnowa oraz Michalina Rzadkiewicz z Łubianki – zapowiedź druga. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

Skorzystać ze spowiedzi można od poniedziałku do soboty na pół godziny przed nabożeństwami.

2 kwietnia 2023 – VI Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

7.45 – Za śp. Marylę Ordon z okazji rocznicy urodzin i za śp. Tadeusza Ordon oraz za śp. Janinę i Rafała Świebodzińskich

10.30 – Za śp. Alojzego Przybyszewskiego z okazji 7 rocznicy śmierci

12.00 – Za śp. Mieczysława Bukowskiego z okazji 3 rocznicy śmierci oraz za sp. Bronisławę i Michała Bukowskich z prośbą o łaskę Nieba