BISKUPICE – Ogłoszenia duszpasterskie i intencje mszalne

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

9 KWIETNIA 2023 ROKU

„Zwycięzca śmierci, piekła i szatana” niech obdarza każdego z nas swoją mocą, abyśmy zło dobrem zwyciężali dzieląc się z innymi nadzieją, która ma swoje źródło w naszej wierze. Na Święta Zmartwychwstania Pańskiego życzę wszystkim: szczęść Boże. Ks. Wiktor Ostrowski – proboszcz

Dziękuję za ofiary z adoracji Krzyża w wysokości 720 zł na utrzymanie katolickich świątyń w Ziemi Świętej.

Dziękuję Paniom Dekoratorkom za przygotowanie wystroju kościoła na czas Triduum Paschalnego. Bóg zapłać.

Dziękuję Panom Strażakom z OSP w Biskupicach za straż przy Grobie Pańskim i uświetnienie liturgii Mszy Rezurekcyjnej. Dziękuję też państwu: Marzannie Piórkowskiej, Wojciechowi Paciorek, Alinie Jonatowskiej, Joannie Jasińskiej, lektorom, ministrantom i wszystkim zaangażowanym w uroczyste przeżycie tegorocznego Triduum Paschalnego. Bóg zapłać.

Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, na Msze święte zapraszam w porządku niedzielnym, tj.: 7.45, 10.30 i 12.00. Jest to tradycyjnie dzień modlitwy i wsparcia finansowego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Przy wyjściu odbędzie się zbiórka dodatkowa na ten cel. Bóg zapłać za złożone ofiary.

W najbliższy piątek, 14 kwietnia, z uwagi na przeżywanie Oktawy Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego oraz Święto Chrztu Polski, nie obowiązują przepisy postne.

W przyszłą niedzielę, Niedzielę Miłosierdzia Bożego, zapraszam na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w Godzinie Miłosierdzia na 15.00.

W przyszłą niedzielę tradycyjna kolekta gospodarcza w trzecią niedzielę miesiąca przeznaczona będzie na opłacenie ogrzewania.

W przyszłą niedzielę, w Międzynarodowe Święto Caritas, po Mszach odbędzie się zbiórka dodatkowa na cele dobroczynne. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Kacper Mazerski z Łysomic oraz Natalia Anna Matłosz z Biskupic – zapowiedź druga. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

Skorzystać ze spowiedzi można od poniedziałku do soboty na pół godziny przed nabożeństwami.

9 kwietnia 2023 – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Adoracja przy Grobie od 5.30

6.00 – Msza z procesją rezurekcyjną: Za Parafian

10.30 – Za śp. Cecylię Gumowską oraz za zmarłych z Rodzin: Gumowskich i Mięsikowskich