WARSZEWICE – Ogłoszenia duszpasterskie i intencje mszalne

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

9 KWIETNIA 2023 ROKU

„Zwycięzca śmierci, piekła i szatana” niech obdarza każdego z nas swoją mocą, abyśmy zło dobrem zwyciężali dzieląc się z innymi nadzieją, która ma swoje źródło w naszej wierze. Na Święta Zmartwychwstania Pańskiego życzę wszystkim: szczęść Boże. Ks. Wiktor Ostrowski – proboszcz

Dziękuję za ofiary z adoracji Krzyża w wysokości 300 zł na utrzymanie katolickich świątyń w Ziemi Świętej.

Dziękuję Pani Dekoratorce za przygotowanie wystroju kościoła na czas Triduum Paschalnego. Dziękuję także państwu: Marzannie Piórkowskiej, Grażynie Bartkowiak, Bolesławowi Szczechowskiemu, ministrantom i wszystkim zaangażowanym w uroczyste przeżycie tegorocznego Triduum Paschalnego. Bóg zapłać.

Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, na Mszę świętą zapraszam w porządku niedzielnym, tj.: na 9.15. Jest to tradycyjnie dzień modlitwy i wsparcia finansowego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Przy wyjściu odbędzie się zbiórka dodatkowa na ten cel. Bóg zapłać za złożone ofiary.

W najbliższy piątek, 14 kwietnia, z uwagi na przeżywanie Oktawy Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego oraz Święto Chrztu Polski, nie obowiązują przepisy postne.

W przyszłą niedzielę, Niedzielę Miłosierdzia Bożego, zapraszam do kościoła w Biskupicach na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w Godzinie Miłosierdzia na 15.00.

W przyszłą niedzielę tradycyjna kolekta gospodarcza w trzecią niedzielę miesiąca przeznaczona będzie na bieżące opłaty i opłacenie ponownego badania geologiczno-hydrologicznego terenu pod cmentarz przykościelny.

W przyszłą niedzielę, w Międzynarodowe Święto Caritas, po Mszy odbędzie się zbiórka dodatkowa na cele dobroczynne. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Kacper Mazerski z Łysomic oraz Natalia Anna Matłosz z Biskupic – zapowiedź druga. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

Skorzystać ze spowiedzi można w środy i piątki  na 15 minut przed nabożeństwami.

Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE  MSZALNE

9 kwietnia 2023 – Niedziela Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego

9.15 – Za śp. Zenona Bolinowskiego w kolejną rocznicę śmierci oraz za zmarłych z Rodzin: Hopke i Bolinowskich

10 kwietnia 2023 – Poniedziałek w oktawie Wielkanocy

9.15 – Za śp. Hannę i Włodzimierza Ziółkowskich

12 kwietnia 2023 – Środa w oktawie Wielkanocy

Nowenna

18.15 – Za śp. Ryszarda Pleskot – Msza popogrzebowa

14 kwietnia 2023 – Piątek w oktawie Wielkanocy – Święto Chrztu Polski

18.15 – Za śp. Ryszarda Soszka z okazji 56 rocznicy urodzin

16 kwietnia 2023 – II Niedziela Wielkanocy – Niedziela Miłosierdzia Bożego

9.15 – Za śp. Romana i Tomasza Łuczak i zmarłych Rodziców i Rodzeństwo z obojga stron oraz za zmarłych z Rodziny Pawlik