WARSZEWICE – Ogłoszenia duszpasterskie i intencje mszalne

V NIEDZIELA WIELKANOCY

7 MAJA 2023 ROKU

Zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. W poniedziałki, wtorki, czwartki, soboty i niedziele odbywać się one będą w Warszewicach przed Grotą Matki Bożej o 18.45. Natomiast w środy i piątki – po Mszach świętych w kościele, ok. 18.45. Dzieci zachęcam do zbierania części puzzli do wyklejenia, które będą rozdawane od poniedziałku do piątku. Dla dzieci posiadających jak najwięcej wklejonych puzzli zostaną ufundowane nagrody. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i młodzież do bierzmowania mają obowiązek być na trzech nabożeństwach.

Na spotkanie formacyjne kandydatów przygotowujących się do bierzmowania zapraszam do kościoła w Biskupicach dziś na 13.00.

Zapraszam osoby należące go warszewickiej Żywej Róży na spotkanie formacyjne w środę, 10 maja, po Mszy i nabożeństwie majowym.

W tym tygodniu rozpoczyna się bezpośrednie przygotowanie do tegorocznej uroczystości I Komunii Świętej, która odbędzie się w sobotę, 20 maja, o godz. 10.00. W czwartek, 11 maja, o 17.00 w kościele rozpocznie się próba komunijnych śpiewów, a w sobotę, 13 maja, o 12.00 – zebranie informacyjne o próbach do I Komunii.

Dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii Świętej zapraszam w strojach uroczystych w przyszłą niedzielę, 14 maja, na Mszę w rocznicę tej uroczystości na godz. 9.15. Spowiedź przygotowująca do tej Mszy odbędzie się w piątek, 12 maja, od 18.00.

Tegoroczna parafialna procesja Bożego Ciała odbędzie się w Warszewicach. W czwartek, 8 czerwca o 11.00 rozpocznie się Msza święta. Po niej wyruszymy w procesję z Najświętszym Sakramentem do 4 ulicznych ołtarzy. Proszę o przygotowanie ołtarzy procesyjnych:

1/ przy p. Bajerskich – mieszkańców ul. Zawiszy Czarnego i ulic przyległych

2/ przy Grocie MB – osoby należące do warszewickiej Żywej Róży

3/ przy p. Szczechowskich – mieszkańców ul. Ks. Frelichowskiego i bloków

4/ przy Krzyżu na rondzie – mieszkańców ul. Ks. Groszkowskiego i pod Wymysłowo

Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” zaprasza do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD). Zużyty sprzęt proszę składować w klatce dla psa przy garażach nowej plebanii w Biskupicach do najbliższego czwartku, 11 maja, do godz. 14.00. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy w Zambii, Kamerunie i Kenii oraz naszym Rodakom na Ukrainie, Białorusi i Kazachstanie.

Dziękuję p. Henrykowi Lechowicz za podarowanie desek pod nowe ławki przy Grocie MB, a panom: Tomaszowi i Bolesławowi Szczechowskim za ich obrobienie i zamontowanie. Bóg zapłać.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Michał Jeliński z Brąchnowa oraz Jagoda Jadwiga Jonatowska z Brąchnowa – zapowiedź pierwsza. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

Skorzystać ze spowiedzi można w środy i piątki  na 15 minut przed nabożeństwami, kiedy sprawowane są Msze wieczorne.

7 maja 2023 – V Niedziela Wielkanocy

9.15 – Za śp. Irenę i Aleksandra Szczechowskich

Kościół w Biskupicach: 13.00 – Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania

18.45 – nabożeństwo majowe przy Grocie