BISKUPICE – Ogłoszenia duszpasterskie i intencje mszalne

VI NIEDZIELA WIELKANOCY

14 MAJA 2023 ROKU

Od dzisiejszej niedzieli do środy włącznie przypadają tzw. Dni Krzyżowe, czyli Dni Modlitw o Urodzaje i za kraje głodujące. Zapraszam szczególnie rolników z parafii do uczestniczenia we Mszach w te dni.

Zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych.  W soboty i niedziele odbywają się one przed Grotą Matki Bożej przy starej plebanii w Biskupcach o 17.30 oraz w Brąchnowie przy Figurze Matki Bożej o 19.30, natomiast od poniedziałku do piątku – w Biskupicach w kościele po Mszach, o ok. 17.30, a w Brąchnowie – o 19.30.

Trwa bezpośrednie przygotowanie do tegorocznej uroczystości I Komunii Świętej dla 20 dzieci grupy biskupickiej, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 20 maja, o godz. 12.30. W tym tygodniu odbędą się próby: we wtorek i czwartek o 18.00, a w piątek od 15.00 – spowiedź dla obydwu grup przed uroczystością I Komunii.

W przyszłą niedzielę tradycyjna kolekta gospodarcza w trzecią niedzielę miesiąca przeznaczona będzie na bieżące opłaty.

Proszę Panie Zelatorki naszych parafialnych róż Żywego Różańca o odbieranie nowego numeru „Zwiastuna Różańcowego” oraz książeczek o bł. Paulinie Jaricot, założycielce Żywego Różańca.

Dziękuję osobom, które odpowiedziały na apel Stowarzyszenia Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” w sprawie zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, z której przychody trafią na wsparcie Polskich Misjonarzy w Zambii, Kamerunie i Kenii oraz na pomoc naszym Rodakom na Ukrainie, Białorusi i Kazachstanie. Bóg zapłać.

Tegoroczna parafialna procesja Bożego Ciała odbędzie się w Warszewicach. W czwartek, 8 czerwca o 11.00 rozpocznie się Msza święta. Po niej wyruszymy w procesję z Najświętszym Sakramentem do 4 ulicznych ołtarzy.

Dziękuję p. Witoldowi i Violetcie Borek za odświeżenie pomników Księży na parafialnym cmentarzu w Biskupicach. Bóg zapłać.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Michał Jeliński z Brąchnowa oraz Jagoda Jadwiga Jonatowska z Brąchnowa – zapowiedź druga. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

Skorzystać ze spowiedzi można od poniedziałku do soboty na pół godziny przed nabożeństwami.

14 maja 2023 – VI Niedziela Wielkanocy – Rozpoczęcie Dni Modlitw o Urodzaje

7.45 – Za śp. Feliksa w 20 rocznicę śmierci i Klarę Dykowskich

10.30 – Rocznica I Komunii Świętej

Msza: Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla p. Aliny i Olgierda Jonatowskich z okazji 30 rocznicy ślubu