WARSZEWICE – Ogłoszenia duszpasterskie i intencje mszalne

VI NIEDZIELA WIELKANOCY

14 MAJA 2023 ROKU

Od dzisiejszej niedzieli do środy włącznie przypadają tzw. Dni Krzyżowe, czyli Dni Modlitw o Urodzaje i za kraje głodujące.

Zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. W poniedziałki, wtorki, czwartki, soboty i niedziele odbywać się one będą w Warszewicach przed Grotą Matki Bożej o 18.45. Natomiast w środy i piątki – po Mszach świętych w kościele, ok. 18.45.

Trwa bezpośrednie przygotowanie do tegorocznej uroczystości I Komunii Świętej dla 13 dzieci grupy warszewickiej, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 20 maja, o godz. 10.00. W tym tygodniu odbędą się próby: w poniedziałek o 18.00 i środę o 19.00, a w piątek w kościele w Biskupicach od 15.00 – spowiedź dla obydwu grup przed uroczystością I Komunii.

W przyszłą niedzielę tradycyjna kolekta gospodarcza w trzecią niedzielę miesiąca przeznaczona będzie na projekt otynkowania kościoła zgodnie z zaleceniem inspektora budowlanego.

Proszę Panią Zelatorkę warszewickiej róży Żywego Różańca o odebranie nowego numeru „Zwiastuna Różańcowego” oraz książeczek o bł. Paulinie Jaricot, założycielce Żywego Różańca.

Tegoroczna parafialna procesja Bożego Ciała odbędzie się w Warszewicach. W czwartek, 8 czerwca o 11.00 rozpocznie się Msza święta. Po niej wyruszymy w procesję z Najświętszym Sakramentem do 4 ulicznych ołtarzy. Proszę o przygotowanie ołtarzy procesyjnych:

1/ przy p. Bajerskich – mieszkańców ul. Zawiszy Czarnego i ulic przyległych

2/ przy Grocie MB – osoby należące do warszewickiej Żywej Róży

3/ przy p. Szczechowskich – mieszkańców ul. Ks. Frelichowskiego i bloków

4/ przy Krzyżu na rondzie – mieszkańców ul. Ks. Groszkowskiego i pod Wymysłowo

Dziękuję osobom, które odpowiedziały na apel Stowarzyszenia Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” w sprawie zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, z której przychody trafią na wsparcie Polskich Misjonarzy w Zambii, Kamerunie i Kenii oraz na pomoc naszym Rodakom na Ukrainie, Białorusi i Kazachstanie. Bóg zapłać.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Michał Jeliński z Brąchnowa oraz Jagoda Jadwiga Jonatowska z Brąchnowa – zapowiedź druga. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

Skorzystać ze spowiedzi można w środy i piątki  na 15 minut przed nabożeństwami, kiedy sprawowane są Msze wieczorne.

14 maja 2023 – VI Niedziela Wielkanocy – Rozpoczęcie Dni Modlitw o Urodzaje

9.15 – Rocznica I Komunii Świętej

Msza: Za śp. Wiktorię i Marcina Bartkowiak, śp. Halinę i Mariana Bartkowiak oraz za śp. Józefa Bartkowiak

15 maja 2023 – Poniedziałek – Międzynarodowy Dzień Rodziny