WARSZEWICE – Ogłoszenia duszpasterskie i intencje mszalne

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

ROZPOCZĘCIE BIAŁEGO TYGODNIA DLA DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH

21 MAJA 2023 ROKU

Dziękuję za ofiarę na parafię od rodziców i dzieci Pierwszokomunijnych grupy warszewickiej w wysokości 1.300 zł.

W dzisiejszą niedzielę tradycyjna kolekta gospodarcza w trzecią niedzielę miesiąca przeznaczona jest na projekt otynkowania kościoła zgodnie z zaleceniem inspektora budowlanego.

Zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. W poniedziałki, wtorki, czwartki, soboty i niedziele odbywać się one będą w Warszewicach przed Grotą Matki Bożej o 18.45. Natomiast w środy i piątki – po Mszach świętych w kościele, ok. 18.45.

Tegoroczna parafialna procesja Bożego Ciała odbędzie się w Warszewicach. W czwartek, 8 czerwca o 11.00 rozpocznie się Msza święta. Po niej wyruszymy w procesję z Najświętszym Sakramentem do 4 ulicznych ołtarzy. Proszę o przygotowanie ołtarzy procesyjnych:

1/ przy p. Bajerskich – mieszkańców ul. Zawiszy Czarnego i ulic przyległych

2/ przy Grocie MB – osoby należące do warszewickiej Żywej Róży

3/ przy p. Szczechowskich – mieszkańców ul. Ks. Frelichowskiego i bloków

4/ przy Krzyżu na rondzie – mieszkańców ul. Ks. Groszkowskiego i pod Wymysłowo

Podaję do informacji, że Uroczystość I Komunii Świętej w przyszłym, 2024 roku, odbędzie się w jednej grupie w kościele w Biskupicach w sobotę 18 maja o godz. 11.00.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Piotr Torkowski z Kopanina oraz Karolina Teresa Kowalska z Brąchnowa – zapowiedź pierwsza. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

Skorzystać ze spowiedzi można w środy i piątki  na 15 minut przed nabożeństwami, kiedy sprawowane są Msze wieczorne.

Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask. Szczególnie w piątek pamiętajmy o modlitwie i życzeniach dla naszych mam z okazji Dnia Matki.

21 maja 2023 – Niedziela Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego

9.15 – Za śp. Zofię i Stanisława Grabowskich, za śp. Marię Balewską oraz za zmarłych Rodziców i Rodzeństwo z obojga stron

22 maja 2023 – Poniedziałek

23 maja 2023 – Wtorek