WARSZEWICE – Ogłoszenia duszpasterskie i intencje mszalne

NIEDZIELA UROCZYSTOŚCI ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

NIEDZIELA KOŃCZĄCA OKRES WIELKANOCY

28 MAJA 2023 ROKU

Dzieciom Pierwszokomunijnym obydwu grup i ich Rodzicom dziękuję za wczorajszą ofiarę w wysokości 1.710 zł z okazji dnia misyjnego kończącego Biały Tydzień złożoną na Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci. Bóg zapłać.

Zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które kończą się w środę. Dziś, w poniedziałek i wtorek odbędą się one będą w Warszewicach przed Grotą Matki Bożej o 18.45. Natomiast w środę – po Mszy w kościele, ok. 18.45.

Zapraszam do udziału w nabożeństwach czerwcowych: w najbliższy piątek – na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu, a w niedziele – po Mszy.

Chorych z Warszewic odwiedzę z posługą sakramentalną w najbliższy czwartek, 1 czerwca, od 10.00.

W piątek, 2 czerwca, przypada pierwszy piątek czerwca. Zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość skorzystania ze spowiedzi i nabożeństwo pierwszopiątkowe od 17.45, a na Mszę o 18.15.

Na spotkanie formacyjne kandydatów przygotowujących się do bierzmowania zapraszam do kościoła w Biskupicach w przyszłą niedzielę, 4 czerwca, na 13.00.

Tegoroczna parafialna procesja Bożego Ciała odbędzie się w Warszewicach. W czwartek, 8 czerwca o 11.00 rozpocznie się Msza święta. Po niej wyruszymy w procesję z Najświętszym Sakramentem do 4 ulicznych ołtarzy. Proszę o przygotowanie ołtarzy procesyjnych:

1/ przy p. Bajerskich – mieszkańców ul. Zawiszy Czarnego i ulic przyległych

2/ przy Grocie MB – osoby należące do warszewickiej Żywej Róży

3/ przy p. Szczechowskich – mieszkańców ul. Ks. Frelichowskiego i bloków

4/ przy Krzyżu na rondzie – mieszkańców ul. Ks. Groszkowskiego i pod Wymysłowo

Podaję do informacji, że rozpoczęły się procedury diecezjalne i państwowe w celu uzyskania pozwolenia na powiększenie istniejącego Cmentarza Parafialnego w Biskupicach. Powiększenie owo będzie obejmowało teren między tujami przy pojemnikach na śmieci a drogą gruntową do granicy istniejącego cmentarza równoległej do ul. ks. J. Jakubiaka. Równocześnie trwa uzupełnianie dokumentacji dla toruńskiego Sanepidu w celu uzyskania zgody na założenie cmentarza przy kościele w Warszewicach.

Podaję do informacji, że Uroczystość I Komunii Świętej w przyszłym, 2024 roku, odbędzie się w jednej grupie w kościele w Biskupicach w sobotę 18 maja o godz. 11.00.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Piotr Torkowski z Kopanina oraz Karolina Teresa Kowalska z Brąchnowa – zapowiedź druga. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza na studia na kierunkach „Teologia” oraz „Nauki o Rodzinie”. Dzień otwarty odbędzie się w czwartek 15 czerwca br. w godzinach 8.00 – 13.00 w siedzibie Uczelni. Szczegóły na tablicy ogłoszeniowej. Strona internetowa Wydziału: www.teologia.umk.pl

Skorzystać ze spowiedzi można w środy i piątki  na 15 minut przed nabożeństwami, kiedy sprawowane są Msze wieczorne.

Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE  MSZALNE

28 maja 2023 – Niedziela Uroczystości Zesłania Ducha Świętego

9.15 – Za śp. Jana i Ryszarda Soszka

18.45 – nabożeństwo majowe przy Grocie

29 maja 2023 – Poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła

18.45 – nabożeństwo majowe przy Grocie

30 maja 2023 – Wtorek

18.45 – nabożeństwo majowe przy Grocie

31 maja 2023 – Środa – Święto Nawiedzenia NMP

18.15 – Za śp. Dorotę Owsian z okazji 25 rocznicy śmierci

18.45 – nabożeństwo majowe w kościele

2 czerwca 2023 – Piątek – Pierwszy Piątek Miesiąca

17.45 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu, spowiedź i nabożeństwo pierwszopiątkowe

18.15 – Za śp. Anielę Grzecznowską i za śp. Jana Wilińskiego oraz za zmarłych Dziadków Wilińskich

4 czerwca 2023 – IX Niedziela Zwykła – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

9.15 – Za śp. Marię Szczechowską, za śp. Urszulę Szarek, za śp. Reginę i Czesława Syty oraz za śp. Tadeusza Iwickiego z okazji 5 rocznicy śmierci

W kościele w Biskupicach: 13.00 – Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania