BISKUPICE – Ogłoszenia duszpasterskie i intencje mszalne

NIEDZIELA UROCZYSTOŚCI TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

4 CZERWCA 2023 ROKU

Zapraszam do udziału w nabożeństwach czerwcowych po Mszach o 17.00 w kościele, z wyjątkiem śród, kiedy będą się one odbywały przed Mszami na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu, a w soboty – po Mszy o 10.00, natomiast w niedziele – po Mszy o 12.00.

Na spotkanie formacyjne kandydatów przygotowujących się do bierzmowania zapraszam dziś na 13.00.

Na próbę asysty ministranckiej i sypania kwiatów przez dzieci podczas procesji Bożego Ciała zapraszam do kościoła w Warszewicach w najbliższy wtorek, 6 czerwca, na godz. 18.00.

Zapraszam osoby należące do naszych parafialnych Żywych Róż z Biskupic i Brąchnowa na spotkanie formacyjne w najbliższą środę, 7 czerwca, po Mszy i nabożeństwie czerwcowym.

Tegoroczna parafialna procesja Bożego Ciała odbędzie się w Warszewicach. W czwartek, 8 czerwca o 11.00 rozpocznie się Msza święta. Po niej wyruszymy w procesję z Najświętszym Sakramentem do 4 ulicznych ołtarzy.

Podaję do informacji, że rozpoczęły się procedury diecezjalne i państwowe w celu uzyskania pozwolenia na powiększenie istniejącego Cmentarza Parafialnego w Biskupicach. Powiększenie owo będzie obejmowało teren między tujami przy pojemnikach na śmieci a drogą gruntową do granicy istniejącego cmentarza równoległej do ul. ks. J. Jakubiaka. Równocześnie trwa uzupełnianie dokumentacji dla toruńskiego Sanepidu w celu uzyskania zgody na założenie cmentarza przy kościele w Warszewicach.

Podaję do informacji, że Uroczystość I Komunii Świętej w przyszłym, 2024 roku, odbędzie się w jednej grupie w kościele w Biskupicach w sobotę 18 maja o godz. 11.00.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Michał Jabłoński z Łążyna II k/Dobrzejewic oraz Magdalena Boniecka z Biskupic – zapowiedź pierwsza. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Przemysław Paweł Rełowicz z Warszewic oraz Natalia Murawska z Trzebcza Szlacheckiego – zapowiedź pierwsza. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza na studia na kierunkach „Teologia” oraz „Nauki o Rodzinie”. Dzień otwarty odbędzie się w czwartek 15 czerwca br. w godzinach 8.00 – 13.00 w siedzibie Uczelni. Szczegóły na tablicy ogłoszeniowej. Strona internetowa Wydziału: www.teologia.umk.pl

Dziękuję panu Andrzejowi Sowa za wyłożenie kostką terenu wokół pomników zmarłych księży pracujących w naszej Parafii. Bóg zapłać.

W czwartek, 1 czerwca, zmarła w wieku 93 lat mieszkająca w Brąchnowie śp. Józefa Kruk. Obrzędy pogrzebowe odbędą się jutro w Parafii konkatedralnej w Chełmży. Obrzędy rozpoczną się różańcem w kostnicy o godz. 11.30, a o 12.00 będzie Msza święta. Różaniec za zmarłą w kościele w Biskupicach dziś o godz. 18.00.

Skorzystać ze spowiedzi można od poniedziałku do soboty na pół godziny przed nabożeństwami.

Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE  MSZALNE

4 czerwca 2023 – IX Niedziela Zwykła – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

7.45 – Za śp. Józefa Rusin z okazji urodzin

10.30 – Za śp. Jana z okazji kolejnej rocznicy urodzin i Mirosławę Kozimor

12.00 – Za śp. Martę, Franciszka i Jacka Żelazko

13.00 – Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania

5 czerwca 2023 – Poniedziałek – Wspomnienie liturgiczne św. Bonifacego

17.00 – Za śp. Grażynę i Kazimierza Szymańskich oraz za śp. Janusza Sikora

18.00 – Za śp. Rodziców: Melanię i Ludwika Czarneckich oraz za śp. Bronisławę i Edmunda Klarkowskich i za zmarłych z Rodzin: Czarneckich i Klarkowskich

6 czerwca 2023 – Wtorek

17.00 – Za śp. Marzenę, Irenę i Tadeusza Pawlikowskich oraz za śp. Natalię i Henryka Mądraszewskich

Kościół w Warszewicach: 18.00 – próba asysty ministranckiej i sypania kwiatów przez dzieci podczas procesji Bożego Ciała

7 czerwca 2023 – Środa

16.30 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i nowenna do MB Nieustającej Pomocy

17.10 – Za śp. Helenę Walter z okazji urodzin oraz za śp. Tadeusza i Czesława Walter

8 czerwca 2023 – Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało

7.45 – Za śp. Józefa Kowalskiego z okazji kolejnej rocznicy śmierci

9.15 – Za śp. Stefana Kowalskiego z okazji 5 rocznicy śmierci

Kościół w Warszewicach: 11.00 – Msza święta i procesja Bożego Ciała

9 czerwca 2023 – Piątek

17.00 – Za śp. Konstancję, Jana, Teresę, Stanisława, Różę i Franciszka Podwojskich

10 czerwca 2023 – Sobota

10.00 – Za śp. Bogumiła Maćkowskiego w Dniu Imienin

11 czerwca 2023 – X Niedziela Zwykła

7.45 – Za śp. Jadwigę i Władysława Piątkowskich w 23 rocznicę śmierci Jadwigi oraz za śp. Kazimierza Kazanieckiego

10.30 – Za śp. Waldemara w 27 rocznicę śmierci, Marcina i Tadeusza Syrockich

12.00 – Za śp. Marię, Józefa i Czesławę Kościelskich