WARSZEWICE – Ogłoszenia duszpasterskie i intencje mszalne

NIEDZIELA UROCZYSTOŚCI TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

4 CZERWCA 2023 ROKU

Zapraszam do udziału w nabożeństwach czerwcowych po Mszach.

Na spotkanie formacyjne kandydatów przygotowujących się do bierzmowania zapraszam dziś na 13.00.

Na próbę asysty ministranckiej i sypania kwiatów przez dzieci podczas procesji Bożego Ciała zapraszam do kościoła w najbliższy wtorek, 6 czerwca, na godz. 18.00.

Zapraszam osoby należące do warszewickiej  Żywej Róży na spotkanie formacyjne w najbliższą środę, 7 czerwca, po Mszy i nabożeństwie czerwcowym.

Tegoroczna parafialna procesja Bożego Ciała odbędzie się w Warszewicach. W najbliższy czwartek, 8 czerwca o 11.00 rozpocznie się Msza święta. Po niej wyruszymy w procesję z Najświętszym Sakramentem do 4 ulicznych ołtarzy. Proszę o przygotowanie ołtarzy procesyjnych:

1/ przy p. Bajerskich – mieszkańców ul. Zawiszy Czarnego i ulic przyległych

2/ przy Grocie MB – osoby należące do warszewickiej Żywej Róży

3/ przy p. Szczechowskich – mieszkańców ul. Ks. Frelichowskiego i bloków

4/ przy Krzyżu na rondzie – mieszkańców ul. Ks. Groszkowskiego i pod Wymysłowo

Podaję do informacji, że rozpoczęły się procedury diecezjalne i państwowe w celu uzyskania pozwolenia na powiększenie istniejącego Cmentarza Parafialnego w Biskupicach. Powiększenie owo będzie obejmowało teren między tujami przy pojemnikach na śmieci a drogą gruntową do granicy istniejącego cmentarza równoległej do ul. ks. J. Jakubiaka. Równocześnie trwa uzupełnianie dokumentacji dla toruńskiego Sanepidu w celu uzyskania zgody na założenie cmentarza przy kościele w Warszewicach.

Podaję do informacji, że Uroczystość I Komunii Świętej w przyszłym, 2024 roku, odbędzie się w jednej grupie w kościele w Biskupicach w sobotę 18 maja o godz. 11.00.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Michał Jabłoński z Łążyna II k/Dobrzejewic oraz Magdalena Boniecka z Biskupic – zapowiedź pierwsza. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Przemysław Paweł Rełowicz z Warszewic oraz Natalia Murawska z Trzebcza Szlacheckiego – zapowiedź pierwsza. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza na studia na kierunkach „Teologia” oraz „Nauki o Rodzinie”. Dzień otwarty odbędzie się w czwartek 15 czerwca br. w godzinach 8.00 – 13.00 w siedzibie Uczelni. Szczegóły na tablicy ogłoszeniowej. Strona internetowa Wydziału: www.teologia.umk.pl

Dziękuję panu Andrzejowi Sowa za wyłożenie kostką terenu wokół pomników zmarłych księży pracujących w naszej Parafii. Bóg zapłać.

W czwartek, 1 czerwca, zmarła w wieku 93 lat mieszkająca w Brąchnowie śp. Józefa Kruk. Obrzędy pogrzebowe odbędą się jutro w Parafii konkatedralnej w Chełmży. Obrzędy rozpoczną się różańcem w kostnicy o godz. 11.30, a o 12.00 będzie Msza święta. Różaniec za zmarłą w kościele w Biskupicach dziś o godz. 18.00.

Skorzystać ze spowiedzi można w środy i piątki  na 15 minut przed nabożeństwami, kiedy sprawowane są Msze wieczorne.

Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE  MSZALNE

4 czerwca 2023 – IX Niedziela Zwykła – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

9.15 – Za śp. Marię Szczechowską, za śp. Urszulę Szarek, za śp. Reginę i Czesława Syty oraz za śp. Tadeusza Iwickiego z okazji 5 rocznicy śmierci

W kościele w Biskupicach: 13.00 – Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania

6 czerwca 2023 – Wtorek

18.00 – próba asysty ministranckiej i sypania kwiatów przez dzieci podczas procesji Bożego Ciała

7 czerwca 2023 – Środa

18.15 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Msza: O zdrowie

8 czerwca 2023 – Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało

11.00 – Msza święta i procesja Bożego Ciała

9 czerwca 2023 – Piątek

18.15 – Za śp. Elżbietę i Tomasza Białkowskich oraz za śp. Zbigniewa Chętkowskiego

11 czerwca 2023 – X Niedziela Zwykła

9.15 – Za śp. Zbigniewa Szczerbowskiego w 26 rocznicę śmierci