BISKUPICE – Ogłoszenia duszpasterskie i intencje mszalne

X NIEDZIELA ZWYKŁA

11 CZERWCA 2023 ROKU

Dziękuję za czwartkowy udział w tegorocznej parafialnej procesji Bożego Ciała w Warszewicach. Bóg zapłać za świadectwo wiary.

Procesje oktawy Bożego Ciała odbywają się w kościele w Biskupicach, z wyjątkiem dzisiejszej niedzieli – po Mszy o 12.00 i środy – przed Mszą na zakończenie wystawienia Najświętszego Sakramentu, do czwartku włącznie po Mszach świętych o 17.00. W czwartek, na zakończenie oktawy, odbędzie się obrzęd poświęcenia wianków i ziół.

Osoby należące do naszego parafialnego Kręgu Biblijnego i innych chętnych chcących zgłębiać bogactwo Pisma Świętego zapraszam na spotkanie w salce plebanijnej we wtorek na godz. 19.00.

Zapraszam do udziału w nabożeństwach czerwcowych po Mszach o 17.00 w kościele, z wyjątkiem śród, kiedy odbywają się one przed Mszami na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu, a w soboty – po Mszy o 10.00, natomiast w niedziele – po Mszy o 12.00.

W najbliższy piątek, 16 czerwca, z uwagi na Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, nie obowiązują przepisy postne.

W przyszłą niedzielę, z uwagi na odpust Najświętszego Serca Pana Jezusa w kościele w Warszewicach, dodatkowa Msza sprawowana będzie o 9.15, nie będzie Mszy o 12.00.

W przyszłą niedzielę tradycyjna kolekta gospodarcza w trzecią niedzielę miesiąca przeznaczona będzie na bieżące opłaty.

Osoby należące do parafialnych Róż Różańcowych i innych chętnych zapraszam na Pielgrzymkę Żywego Różańca na Uroczystości Odpustowe w Chełmnie w poniedziałek, 3 lipca. Wyjazd sprzed parkingu przy kościele w Biskupicach o 9.30, ok. 9.35 – przystanek w Warszewicach, aby zabrać osoby z warszewickiej Róży. Uczestniczyć będziemy, wraz z seniorami z naszego DDP w Biskupicach, w chełmińskiej farze na Mszy sprawowanej przez ks. bpa Wiesława o godz. 11.00. Powrót do Biskupic ok. 14.30. Proszę Panie Zelatorki o zapisywanie osób chętnych do wyjazdu i przekazanie mi list w przyszłą niedzielę.

Proszę prenumeratorów tygodnika „Niedziela” o regulowanie wpłat za III kwartał 2023 roku w wysokości 120 zł.

Podaję do informacji, że rozpoczęły się procedury diecezjalne i państwowe w celu uzyskania pozwolenia na powiększenie istniejącego Cmentarza Parafialnego w Biskupicach. Powiększenie owo będzie obejmowało teren między tujami przy pojemnikach na śmieci a drogą gruntową do granicy istniejącego cmentarza równoległej do ul. ks. J. Jakubiaka. Równocześnie trwa uzupełnianie dokumentacji dla toruńskiego Sanepidu w celu uzyskania zgody na założenie cmentarza przy kościele w Warszewicach.

Podaję do informacji, że Uroczystość I Komunii Świętej w przyszłym, 2024 roku, odbędzie się w jednej grupie w kościele w Biskupicach w sobotę 18 maja o godz. 11.00.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Michał Jabłoński z Łążyna II k/Dobrzejewic oraz Magdalena Boniecka z Biskupic – zapowiedź druga. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Przemysław Paweł Rełowicz z Warszewic oraz Natalia Murawska z Trzebcza Szlacheckiego – zapowiedź druga. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza na studia na kierunkach „Teologia” oraz „Nauki o Rodzinie”. Dzień otwarty odbędzie się w czwartek 15 czerwca br. w godzinach 8.00 – 13.00 w siedzibie Uczelni. Szczegóły na tablicy ogłoszeniowej. Strona internetowa Wydziału: www.teologia.umk.pl

Skorzystać ze spowiedzi można od poniedziałku do soboty na pół godziny przed nabożeństwami.

Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE  MSZALNE

11 czerwca 2023 – X Niedziela Zwykła

7.45 – Za śp. Jadwigę i Władysława Piątkowskich w 23 rocznicę śmierci Jadwigi oraz za śp. Kazimierza Kazanieckiego

10.30 – Za śp. Waldemara w 27 rocznicę śmierci, Marcina i Tadeusza Syrockich

12.00 – Za śp. Marię, Józefa i Czesławę Kościelskich

12 czerwca 2023 – Poniedziałek

Wspomnienie liturgiczne bł. męczenników Antoniego Juliana Nowowiejskiego i Towarzyszy

17.00 – Za śp. Władysławę i Czesława Gajtkowskich

13 czerwca 2023 – Wtorek – Wspomnienie liturgiczne św. Antoniego z Padwy

17.00 – Za śp. Violettę Blachowską w 33 rocznicę śmierci

18.00 – Msza dziękczynna z okazji 1 rocznicy urodzin Nadii Kowalskiej z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i Anioła Stróża

14 czerwca 2023 – Środa – Wspomnienie liturgiczne bł. Michała Kozala

16.30 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i nowenna do MB Nieustającej Pomocy

17.10 – Za śp. Jadwigę i Ludwika Cichorackich oraz za zmarłych Rodziców i Rodzeństwo z obojga stron

15 czerwca 2023 – Czwartek

17.00 – Msza dziękczynna z okazji 95 rocznicy urodzin p. Janiny Urbanowskiej z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej

16 czerwca 2023 – Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

17.00 – Za śp. Marię i Stefana Właśniewskich, śp. Zygmunta Wiligalskiego, śp. Wojciecha Kurkowskiego, śp. Zbigniewa Melkowskiego i śp. Jana Kaptejna

17 czerwca 2023 – Sobota – Wspomnienie liturgiczne Niepokalanego Serca NMP

10.00 – Za śp. Zbigniewa i Agnieszkę Bożejewicz

11.00 – Za śp. Rozalię, Franciszka i Józefa Lewandowskich oraz za zmarłych z Rodziny Lewandowskich

18 czerwca 2023 – XI Niedziela Zwykła

Niedziela Odpustu Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kościele Filialnym w Warszewicach

7.45 – Za śp. Teresę i Stanisława Piórkowskich oraz za śp. Krystynę Machnicką

9.15 – Za śp. Helenę i Tomasza Łukasz oraz za ich zmarłe Dzieci i zmarłych Rodziców

10.30 – Msza dziękczynna z okazji 40 rocznicy ślubu p. Marii i Andrzeja Pawlikowskich z prośbą o błogosławieństwo Boże

Kościół w Warszewicach: 12.00 – Msza odpustowa