WARSZEWICE – Ogłoszenia duszpasterskie i intencje mszalne

X NIEDZIELA ZWYKŁA

11 CZERWCA 2023 ROKU

Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i uroczyste przeprowadzenie, jak i udekorowanie trasy i zbudowanie ołtarzy oraz za obecność podczas tegorocznej procesji Bożego Ciała w Warszewicach. Bóg zapłać. W przyszłym roku procesja Bożego Ciała odbędzie się w Biskupicach.

Procesje oktawy Bożego Ciała odbywają się w kościele w Biskupicach, z wyjątkiem dzisiejszej niedzieli – po Mszy o 12.00 i środy – przed Mszą na zakończenie wystawienia Najświętszego Sakramentu, do czwartku włącznie po Mszach świętych o 17.00.

Zapraszam do udziału w nabożeństwach czerwcowych po Mszach.

W najbliższy piątek, 16 czerwca, z uwagi na przeżywaną w Kościele powszechnym Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, nie obowiązują przepisy postne.

W przyszłą niedzielę, z uwagi na odpust Najświętszego Serca Pana Jezusa, Msza sprawowana będzie o 12.00, nie będzie Mszy o 9.15.

W przyszłą niedzielę tradycyjna kolekta gospodarcza w trzecią niedzielę miesiąca przeznaczona będzie na projekt otynkowania kościoła.

Osoby należące do parafialnych Róż Różańcowych i innych chętnych zapraszam na Pielgrzymkę Żywego Różańca na Uroczystości Odpustowe w Chełmnie w poniedziałek, 3 lipca. Wyjazd sprzed parkingu przy kościele w Biskupicach o 9.30, ok. 9.35 – przystanek w Warszewicach, aby zabrać osoby z warszewickiej Róży. Uczestniczyć będziemy, wraz z seniorami z naszego DDP w Biskupicach, w chełmińskiej farze na Mszy sprawowanej przez ks. bpa Wiesława o godz. 11.00. Powrót do Biskupic ok. 14.30.

Proszę prenumeratorów tygodnika „Niedziela” o regulowanie wpłat za III kwartał 2023 roku w wysokości 120 zł.

Podaję do informacji, że rozpoczęły się procedury diecezjalne i państwowe w celu uzyskania pozwolenia na powiększenie istniejącego Cmentarza Parafialnego w Biskupicach. Powiększenie owo będzie obejmowało teren między tujami przy pojemnikach na śmieci a drogą gruntową do granicy istniejącego cmentarza równoległej do ul. ks. J. Jakubiaka. Równocześnie trwa uzupełnianie dokumentacji dla toruńskiego Sanepidu w celu uzyskania zgody na założenie cmentarza przy kościele w Warszewicach.

Podaję do informacji, że Uroczystość I Komunii Świętej w przyszłym, 2024 roku, odbędzie się w jednej grupie w kościele w Biskupicach w sobotę 18 maja o godz. 11.00.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Michał Jabłoński z Łążyna II k/Dobrzejewic oraz Magdalena Boniecka z Biskupic – zapowiedź druga. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Przemysław Paweł Rełowicz z Warszewic oraz Natalia Murawska z Trzebcza Szlacheckiego – zapowiedź druga. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza na studia na kierunkach „Teologia” oraz „Nauki o Rodzinie”. Dzień otwarty odbędzie się w czwartek 15 czerwca br. w godzinach 8.00 – 13.00 w siedzibie Uczelni. Szczegóły na tablicy ogłoszeniowej. Strona internetowa Wydziału: www.teologia.umk.pl

Skorzystać ze spowiedzi można w środy i piątki  na 15 minut przed nabożeństwami, kiedy sprawowane są Msze wieczorne.

Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE  MSZALNE

11 czerwca 2023 – X Niedziela Zwykła

9.15 – Za śp. Zbigniewa Szczerbowskiego w 26 rocznicę śmierci

14 czerwca 2023 – Środa – Wspomnienie liturgiczne bł. Michała Kozala

15.00 – Msza ślubna: Kamil Kurowski – Dominika Dudek

18.15 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Msza: Za śp. Ryszarda Pleskot – Msza popogrzebowa

16 czerwca 2023 – Piątek

18.15 – Za śp. Ryszarda Soszka w 5 rocznicę śmierci

18 czerwca 2023 – XI Niedziela Zwykła

Niedziela Odpustu Najświętszego Serca Pana Jezusa

12.00 – Msza odpustowa z procesją z Najświętszym Sakramentem