WARSZEWICE – Ogłoszenia duszpasterskie i intencje mszalne

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

18 CZERWCA 2023 ROKU

Zapraszam do udziału w nabożeństwach czerwcowych po Mszach.

W dzisiejszą niedzielę, z uwagi na odpust Najświętszego Serca Pana Jezusa, Msza sprawowana będzie o 12.00, nie będzie Mszy o 9.15.

W dzisiejszą niedzielę tradycyjna kolekta gospodarcza w trzecią niedzielę miesiąca przeznaczona jest na projekt otynkowania kościoła.

Zapraszam uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Warszewicach na Mszę z modlitwami dziękczynnymi za zakończony rok szkolny i prośbą o szczęśliwy wakacyjny wypoczynek w najbliższy piątek, 23 czerwca, na 18.15.

Osoby należące do parafialnych Róż Różańcowych i innych chętnych zapraszam na Pielgrzymkę Żywego Różańca na Uroczystości Odpustowe w Chełmnie w poniedziałek, 3 lipca. Wyjazd sprzed parkingu przy kościele w Biskupicach o 9.30, ok. 9.35 – przystanek w Warszewicach, aby zabrać osoby z warszewickiej Róży. Uczestniczyć będziemy, wraz z seniorami z naszego DDP w Biskupicach, w chełmińskiej farze na Mszy sprawowanej przez ks. bpa Wiesława o godz. 11.00. Powrót do Biskupic ok. 14.30.

Proszę prenumeratorów tygodnika „Niedziela” o regulowanie wpłat za III kwartał 2023 roku w wysokości 120 zł.

Podaję do informacji, że rozpoczęły się procedury diecezjalne i państwowe w celu uzyskania pozwolenia na powiększenie istniejącego Cmentarza Parafialnego w Biskupicach. Powiększenie owo będzie obejmowało teren między tujami przy pojemnikach na śmieci a drogą gruntową do granicy istniejącego cmentarza równoległej do ul. ks. J. Jakubiaka. Równocześnie trwa uzupełnianie dokumentacji dla toruńskiego Sanepidu w celu uzyskania zgody na założenie cmentarza przy kościele w Warszewicach.

Podaję do informacji, że Uroczystość I Komunii Świętej w przyszłym, 2024 roku, odbędzie się w jednej grupie w kościele w Biskupicach w sobotę 18 maja o godz. 11.00.

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza na studia na kierunkach „Teologia” oraz „Nauki o Rodzinie”. Dzień otwarty odbędzie się w czwartek 15 czerwca br. w godzinach 8.00 – 13.00 w siedzibie Uczelni. Szczegóły na tablicy ogłoszeniowej. Strona internetowa Wydziału: www.teologia.umk.pl

Skorzystać ze spowiedzi można w środy i piątki  na 15 minut przed nabożeństwami, kiedy sprawowane są Msze wieczorne.

Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE  MSZALNE

18 czerwca 2023 – XI Niedziela Zwykła

Niedziela Odpustu Najświętszego Serca Pana Jezusa

12.00 – Msza odpustowa z procesją z Najświętszym Sakramentem

21 czerwca 2023 – Środa – Wspomnienie liturgiczne św. Alojzego Gonzagi

18.15 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Msza: Za śp. Zbigniewa Kwiatkowskiego – Msza popogrzebowa

23 czerwca 2023 – Piątek

18.15 – Za śp. Halinę i Danutę Dybowskie oraz za zmarłych rodziców Władysława i Władysławę Olek

25 czerwca 2023 – XII Niedziela Zwykła

9.15 – Za śp. Genowefę Hopke z okazji 4 rocznicy śmierci oraz za zmarłych z Rodzin: Hopke i Bolinowskich