BISKUPICE – Ogłoszenia duszpasterskie i intencje mszalne

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

25 CZERWCA 2023 ROKU

Zapraszam do udziału, w kończących się w tym tygodniu, w nabożeństwach czerwcowych – dziś po Mszy o 12.00, a w tygodniu – po Mszach o 17.00 w kościele, z wyjątkiem środy, kiedy odbędzie się ono przed Mszą na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu.

W najbliższy czwartek, 29 czerwca, przypada Uroczystość śśw. Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia podczas Mszy o 17.00 odbędzie się zbiórka ofiar na potrzeby Stolicy Apostolskiej, tzw. Świętopietrze.

W sobotę, 1 lipca, przypada pierwsza sobota miesiąca. Tego dnia zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec fatimski od godz. 9.00, a na 10.00 – na Mszę świętą.

Proszę Panie Zelatorki naszych parafialnych róż Żywego Różańca o odbieranie nowego numeru „Zwiastuna Różańcowego”.

Osoby należące do parafialnych Róż Różańcowych i innych chętnych zapraszam na Pielgrzymkę Żywego Różańca na Uroczystości Odpustowe w Chełmnie w poniedziałek, 3 lipca. Wyjazd sprzed parkingu przy kościele w Biskupicach o 9.30, ok. 9.35 – przystanek w Warszewicach, aby zabrać osoby z warszewickiej Róży. Uczestniczyć będziemy, wraz z seniorami z naszego DDP w Biskupicach, w chełmińskiej farze na Mszy sprawowanej przez ks. bpa Wiesława o godz. 11.00. Powrót do Biskupic ok. 14.30.

Proszę prenumeratorów tygodnika „Niedziela” o regulowanie wpłat za III kwartał 2023 roku w wysokości 120 zł.

W miniony czwartek, 22 czerwca, odbył się pogrzeb, zmarłego wieku 86 lat, byłego mieszkańca Brąchnowa – śp. Edwina Wierzbickiego.

Podaję do informacji, że rozpoczęły się procedury diecezjalne i państwowe w celu uzyskania pozwolenia na powiększenie istniejącego Cmentarza Parafialnego w Biskupicach. Powiększenie owo będzie obejmowało teren między tujami przy pojemnikach na śmieci a drogą gruntową do granicy istniejącego cmentarza równoległej do ul. ks. J. Jakubiaka. Równocześnie trwa uzupełnianie dokumentacji dla toruńskiego Sanepidu w celu uzyskania zgody na założenie cmentarza przy kościele w Warszewicach.

Podaję do informacji, że Uroczystość I Komunii Świętej w przyszłym, 2024 roku, odbędzie się w jednej grupie w kościele w Biskupicach w sobotę 18 maja o godz. 11.00.

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza na studia na kierunkach „Teologia” oraz „Nauki o Rodzinie”. Dzień otwarty odbędzie się w czwartek 15 czerwca br. w godzinach 8.00 – 13.00 w siedzibie Uczelni. Szczegóły na tablicy ogłoszeniowej. Strona internetowa Wydziału: www.teologia.umk.pl

Skorzystać ze spowiedzi można od poniedziałku do soboty na pół godziny przed nabożeństwami.

25 czerwca 2023 – XII Niedziela Zwykła

7.45 – Za śp. Cecylię i Franciszka Pawlikowskich oraz za zmarłych z Rodziny Pawlikowskich

10.30 – Msza dziękczynna z okazji 86 rocznicy urodzin p. Gabrieli Kazanieckiej z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej

12.00 – Za śp. Małgorzatę Dobrzalską z okazji urodzin