BISKUPICE Ogłoszenia duszpasterskie i intencje mszalne

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

2 LIPCA 2023 ROKU

Osoby należące do parafialnych Róż Różańcowych i innych chętnych zapraszam na Pielgrzymkę Żywego Różańca na Uroczystości Odpustowe w Chełmnie jutro, w poniedziałek 3 lipca. Wyjazd sprzed parkingu przy kościele w Biskupicach o 9.30, ok. 9.35 – przystanek w Warszewicach, aby zabrać osoby z warszewickiej Róży. Uczestniczyć będziemy, wraz z seniorami z naszego DDP w Biskupicach, w chełmińskiej farze na Mszy sprawowanej przez ks. bpa Wiesława o godz. 11.00. Powrót do Biskupic ok. 14.30.

W najbliższy piątek przypada pierwszy piątek lipca. Zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość skorzystania ze spowiedzi i nabożeństwo pierwszopiątkowe od 16.15, a na Mszę o 17.00.

Chorych z Biskupic i Brąchnowa odwiedzę z posługą sakramentalną przed biskupickim odpustem, w piątek, 21 lipca, od 10.00.

Proszę prenumeratorów tygodnika „Niedziela” o regulowanie wpłat za III kwartał 2023 roku w wysokości 120 zł.

Podaję do informacji, że rozpoczęły się procedury diecezjalne i państwowe w celu uzyskania pozwolenia na powiększenie istniejącego Cmentarza Parafialnego w Biskupicach. Powiększenie owo będzie obejmowało teren między tujami przy pojemnikach na śmieci a drogą gruntową do granicy istniejącego cmentarza równoległej do ul. ks. J. Jakubiaka. Równocześnie trwa uzupełnianie dokumentacji dla toruńskiego Sanepidu w celu uzyskania zgody na założenie cmentarza przy kościele w Warszewicach.

Podaję do informacji, że Uroczystość I Komunii Świętej w przyszłym, 2024 roku, odbędzie się w jednej grupie w kościele w Biskupicach w sobotę 18 maja o godz. 11.00.

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza na studia na kierunkach „Teologia” oraz „Nauki o Rodzinie”. Dzień otwarty odbędzie się w czwartek 15 czerwca br. w godzinach 8.00 – 13.00 w siedzibie Uczelni. Szczegóły na tablicy ogłoszeniowej. Strona internetowa Wydziału: www.teologia.umk.pl

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Mateusz Czyszek z Chełmży oraz Emilia Maria Domalska z Chełmży – zapowiedź pierwsza. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

Skorzystać ze spowiedzi można od poniedziałku do soboty na pół godziny przed nabożeństwami.

2 lipca 2023 – XIII Niedziela Zwykła

7.45 – Za śp. Bernarda Gajtkowskiego z okazji urodzin

10.30 – Za śp. Halinę i Ryszarda Kościecha oraz za zmarłych Rodziców z obojga stron

12.00 – Za śp. Cecylię Gumowską oraz za zmarłych z Rodzin: Gumowskich i Mięsikowskich