WARSZEWICE – Ogłoszenia duszpasterskie i intencje mszalne

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

2 LIPCA 2023 2023 ROKU

Osoby należące do parafialnych Róż Różańcowych i innych chętnych zapraszam na Pielgrzymkę Żywego Różańca na Uroczystości Odpustowe w Chełmnie jutro, w poniedziałek 3 lipca. Wyjazd sprzed parkingu przy kościele w Biskupicach o 9.30, ok. 9.35 – przystanek w Warszewicach, aby zabrać osoby z warszewickiej Róży. Uczestniczyć będziemy, wraz z seniorami z naszego DDP w Biskupicach, w chełmińskiej farze na Mszy sprawowanej przez ks. bpa Wiesława o godz. 11.00. Powrót do Biskupic ok. 14.30.

Chorych z Warszewic odwiedzę z posługą sakramentalną przed biskupickim odpustem, w czwartek 20 lipca, od 10.00.

W piątek, 7 lipca, przypada pierwszy piątek lipca. Zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość skorzystania ze spowiedzi i nabożeństwo pierwszopiątkowe od 17.45, a na Mszę o 18.15.

Podaję do informacji, że rozpoczęły się procedury diecezjalne i państwowe w celu uzyskania pozwolenia na powiększenie istniejącego Cmentarza Parafialnego w Biskupicach. Powiększenie owo będzie obejmowało teren między tujami przy pojemnikach na śmieci a drogą gruntową do granicy istniejącego cmentarza równoległej do ul. ks. J. Jakubiaka. Równocześnie trwa uzupełnianie dokumentacji dla toruńskiego Sanepidu w celu uzyskania zgody na założenie cmentarza przy kościele w Warszewicach.

Podaję do informacji, że Uroczystość I Komunii Świętej w przyszłym, 2024 roku, odbędzie się w jednej grupie w kościele w Biskupicach w sobotę 18 maja o godz. 11.00.

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza na studia na kierunkach „Teologia” oraz „Nauki o Rodzinie”. Dzień otwarty odbędzie się w czwartek 15 czerwca br. w godzinach 8.00 – 13.00 w siedzibie Uczelni. Szczegóły na tablicy ogłoszeniowej. Strona internetowa Wydziału: www.teologia.umk.pl

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Mateusz Czyszek z Chełmży oraz Emilia Maria Domalska z Chełmży – zapowiedź pierwsza. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

Skorzystać ze spowiedzi można w środy i piątki na 15 minut przed nabożeństwami, kiedy sprawowane są Msze wieczorne.

Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

INTENCJE MSZALNE

2 lipca 2023 – XIII Niedziela Zwykła

9.15 – Za śp. Kazimierza Zakrzewskiego, za śp. Ewę Santorek oraz za śp. Teresę i Aleksego Chmura

5 lipca 2023 – Środa

18.15 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Msza:

7 lipca 2023 – Piątek – Pierwszy Piątek Miesiąca

17.45 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź

18.15 – Msza dziękczynna z okazji 10 rocznicy ślubu p. Pauliny i Pawła Urbańskich z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla całej Rodziny

9 lipca 2023 – XIII Niedziela Zwykła

9.15 – Za śp. Tomasza i Romana Łuczak, za zmarłych Rodziców z obojga stron oraz za zmarłych z Rodziny Pawlik