BISKUPICE – Ogłoszenia duszpasterskie i intencje mszalne

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

16 LIPCA 2023 ROKU

W dzisiejszą niedzielę tradycyjna kolekta gospodarcza w trzecią niedzielę miesiąca przeznaczona jest na bieżące opłaty. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Chorych z Biskupic i Brąchnowa odwiedzę z przedodpustową posługą sakramentalną w najbliższy piątek, 21 lipca, od godz. 10.00.

W sobotę, 22 lipca, przypada święto św. Marii Magdaleny, patronki naszej Parafii. Uroczystości odpustowe odbędą się w przyszłą niedzielę, 23 lipca. Suma Odpustowa sprawowana będzie o godz. 12.00. Proszę ministrantów i lektorów do służenia podczas tej Mszy. Po niej odbędzie się tradycyjna procesja z Najświętszym Sakramentem. Proszę dziewczynki do sypania kwiatów podczas tej procesji.

Msza święta przedodpustowa z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych i błogosławieństwem lourdzkim dla seniorów z Parafii sprawowana będzie w najbliższą sobotę, 22 lipca, o godz. 18.00. Od 17.30 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi.

Podaję do informacji, że rozpoczęły się procedury diecezjalne i państwowe w celu uzyskania pozwolenia na powiększenie istniejącego Cmentarza Parafialnego w Biskupicach. Powiększenie owo będzie obejmowało teren między tujami przy pojemnikach na śmieci a drogą gruntową do granicy istniejącego cmentarza równoległej do ul. ks. J. Jakubiaka. Równocześnie trwa uzupełnianie dokumentacji dla toruńskiego Sanepidu w celu uzyskania zgody na założenie cmentarza przy kościele w Warszewicach.

Podaję do informacji, że Uroczystość I Komunii Świętej w przyszłym, 2024 roku, odbędzie się w jednej grupie w kościele w Biskupicach w sobotę 18 maja o godz. 11.00.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Jakub Krzysztof Izdebski z Torunia oraz Maria Pawlikowska ze Świecia – zapowiedź druga. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego w biurze parafialnym.

Skorzystać ze spowiedzi można od poniedziałku do soboty na pół godziny przed nabożeństwami.

16 lipca 2023 – XV Niedziela Zwykła

7.45 – Msza dziękczynna z okazji 80 rocznicy urodzin p. Marii Matłosz z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie

10.30 – Za śp. Szczepana i Władysławę Przybyszewskich oraz za śp. Jana i Władysławę Chejda

12.00 – Za śp. Jadwigę i Ludwika Cichorackich oraz za zmarłych Rodziców i Rodzeństwo z obojga stron